Będzie się działo Wyróżniony

Będzie się działo - styczeń, luty

 BIELSKO-BIAŁA

13 stycznia, 
IKAR – Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Koncert Galowy oraz ceremonia wręczenia nagrody w Bielskim Centrum Kultury

14 stycznia,

- godz. 14.00, 26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy/Rynek+Gemini Park dla najmłodszych

- godz. 14.00, XVIII Lipnicki Przegląd Kolęd i Pastorałek/DK w Lipniku

19 stycznia, godz. 18.00, premiera spektaklu jasełkowego pt: "WESOŁA NOWINA" w wykonaniu dzieci z grupy teatralnej „MANIA GRANIA"/DK w Wapienicy

20 stycznia, godz. 18.00, Koncert „Aniołowo koło Darwiowa”/DK im. Wiktorii Kubisz

22-24 stycznia, Międzyszkolny Przegląd Bożonarodzeniowy/DK im. Wiktorii Kubisz

24 stycznia,

- godz. 16,30, Kolędy i Pastorałki/DK w Olszówce

- godz. 17.00, Zimowy wernisaż prac plastycznych/DK w Wapienicy

- godz. 12.30, Dzień Babci i Dziadka/DK w Kamienicy

25 stycznia,

- godz. 18.00, „Artystyczna animacja Zdzisława Kudły: humanizm katastroficzny" - wykład dr. Michała Bobrowskiego/Klubokawiarnia Aquarium

- godz. 19.00, Studencki czwartek - cykliczna impreza/Klub Klimat

26 stycznia, „Niektórzy lubią poezję”, konkurs poezji Wisławy Szymborskiej/MDK B. Biała

27 stycznia, godz. 19.00, koncert Teresy Werner/BCK

do 28 stycznia, wystawa Adam Rzepecki – Xoted / Kywdo/BWA

do 31 stycznia,  Barbara Seredyniecka prezentuje prace pt. ,,Moja Czaso-Przestrzeń” część 2./w Bielskiej Witrynie Prezentacji Twórczości Artystycznej

2-25 lutego, Robert Bubel – „Spokojne dni, spokojne noce”, wystawa najnowszych obrazów artysty/BWA

do 4 lutego, wystawa: „Sprawy/Matters”, wystawa indywidualna Joanny Zemanek/Muzeum Historyczne B. Biała

13 lutego, „Stare Kino w Starym Zamku”, impreza cykliczna

17 lutego, konkurs Karnawałowe Duety – IV. edycja/DK Komorowice

21 lutego, XX. Miejski Konkurs Recytatorski „ Słońce, Słońce i Życie..."/DK Kamienica

18-25 lutego, Lotos Jazz Festival - 20. Bielska Zadymka Jazzowa/Stowarzyszenie Sztuka-Teatr

do 4 marca, wystawa „Widok z okna” – afirmacja świata w twórczości Stanisława Szpinetera (1906−1997/Muzeum Historyczne B. Biała

do kwietnia, XVIII. edycja międzynarodowego konkursu na napisanie książki z cyklu Tworzymy własne wydawnictwo/Książnica Beskidzka.

 

„Zima w mieście na sportowo 2018” 27.01.-10.02.2018 r. /MOKSiR

29.01. 2018r. 

Turniej piłki nożnej dla dzieci (roczniki 2005 i młodsi). Hala OSR „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju w poniedziałek o godzinie 9:00. Zapisy w dniu turnieju o godz. 08:30 lub za pośrednictwem internetu do dn. 25.01.2018r.

 30.01.2018r.

Turniej koszykówki 3x3 dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2002 i młodszych. Hala OSR „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju godzina 11:00. Zapisy w dniu turnieju o godzinie 10:30 lub za pośrednictwem internetu (do dn. 29.01.2018r.)

31.01.2018r.

Turniej piłki nożnej dla młodzieży (rocznik 2002 i młodsi). Hala OSR „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju o godzinie 9:00. Zapisy do turnieju do 29.01. godz.13:00 w OSR „Victoria” (ul. Bratków 16)  lub za pośrednictwem internetu (do dn. 30.01.2018r)

 01.02.2018r.

Turniej koszykówki 3x3 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Hala OSR „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju godzina 11:00. Zapisy w dniu turnieju o godzinie 10:30 lub za pośrednictwem internetu (do dn. 31.01.2018r.)

02.02./2018r.

Turniej piłki nożnej halowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Hala OSR „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju o godzinie 9:00. Zapisy do turnieju 31.01. do godz. 13:00 w OSR „Victoria” (ul. Bratków 16)  lub za pośrednictwem internetu (do dn. 01.02.2018r

 03.02.2018r. I. Grand Prix Miasta Bielska-Białej - turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Hala Sportowa „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju o godzinie 10:00. Zapisy w dniu turnieju o godzinie 9:00

04.02.2018r.

  1. Grand Prix Miasta Bielska-Białej - turniej tenisa stołowego dla młodzieży i dorosłych. Hala Sportowa „Victoria” ul. Bratków 16. Start turnieju o godzinie 10:00. Zapisy w dniu turnieju o godzinie 9:00

 10.02.2018r

- Bal karnawałowy na lodzie. Lodowisko KS „Orlik” ul. Słowackiego 27b, godzina 16:00-16:45. Zapisy w godzinach 15:30-16:00.

- Mistrzostwa Bielska-Białej w jeździe łyżwach. Lodowisko KS „Orlik” ul. Słowackiego 27b

 Start zawodów godzina 17:00. Zapisy w dniu zawodów w godzinach 16:30 do 17:00.

Nauka pływania

29.01. -09.02.2018r. /10 zajęć/. Pływalnia „Troclik” ul. Gen. Kazimierza Sosnowskiego 14

Zajęcia od poniedziałku do piątku przez okres ferii.

  • I grupa początkująca o godzinie 13:00-14:00/ 20 osób
  • II grupa początkująca o godzinie 14:00-15:00/ 20 osób
  • Grupa zaawansowana o godzinie 15:00-16:00/ 20 osób

Zapisy: BBOSiR, Hala Widowiskowo-Sportowa ul. Karbowa 26, tel.: 33/ 811 01 55 (wew. 24 lub 29) w godz. 09:00-14:00. Prowadzący: Bielsko-Bialska Szkoła Pływania S.C. – Arkadiusz Dunat.

Nauka jazdy na łyżwach

29.01. -09.02.2018r. /10 zajęć/. Lodowisko OSM „Orlik” ul. Słowackiego 27b. Zajęcia od poniedziałku do piątku przez okres ferii.

  • Grupa początkująca o godzinie 8:00-8:50/40 osób
  • Grupa zaawansowana o godzinie 9:00-9:50/40 osób

Zapisy: BBOSiR, Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Karbowa 26, tel.: 33/ 811 01 55 (wew. 24 lub 29) w godz. 09:00-14:00.

Nauka jazdy na nartach (dla dzieci początkujących do 10. roku życia). 29.01. -09.02.2018r. /10 zajęć/

Zapisy: Zapisy na warsztaty z nauki jazdy na nartach odbywają się wyłącznie osobiście przez rodzica/opiekuna od 08.01 – 24.01. 2018r. w godz. 09:00-14:00 w Dziale Organizacji Imprez (Hala widowiskowo-sportowa ul. Karbowa 26). Zajęcia od poniedziałku do piątku przez okres ferii.

  • Grupa I, godz. 10:30-11:20
  • Grupa II, godz. 11:30-12:20

 Uwagi organizatora:

- Zapisy na warsztaty z nauki jazdy na nartach odbywają się wyłącznie osobiście przez rodzica/opiekuna od 08.01.- 24.01. 2018r. w godz. 09:00-14:00 w Dziale Organizacji Imprez (Hala widowiskowo-sportowa ul. Karbowa 26).

- Zapisy na pozostałe warsztaty przyjmowane będą od 08.01 do 24.01.2018r. w godzinach 09:00-14:00 (BBOSiR/Dział Organizacji Imprez/ Hala wielofunkcyjna ul. Karbowa 26, telefon 33 811 01 55 wew..24 oraz 29.

- W przypadku osób niepełnoletnich obowiązuje wypełnienie karty zgłoszenia

 i dostarczenie jej przed pierwszymi warsztatami lub w dniu zawodów. Kartę zgłoszenia można pobrać na stronie www.bbosir.bielsko.pl

- Udział w kursach nauki pływania oraz jazdy na łyżwach wiąże się z koniecznością zakupu biletu wstępu.

- Uczestnicy zajęć nauki jazdy na łyżwach zobowiązani są ćwiczyć w kaskach.

- W okresie 27.01.-11.02 2018r. dla dzieci i młodzieży szkolnej „bilety feryjne” na lodowisko przy ulicy Słowackiego 27b kosztować będą 2 złote, natomiast na pływalnię „Troclik (ul. Sosnkowskiego 14) 4 złote.

 

CZECHOWICE DZIEDZICE

12-31 stycznia, Wystawa czasowa: 99. rocznica odzyskania niepodległości

12 stycznia, godz. 19.00, dr Agnieszka Przybyła-Dumin - wykład: Izba, zagroda, krajobraz kulturowy - o mentalnych mapach i ludowej interpretacji świata

13 stycznia,

- Festiwal Kolęd i Pastorałek - Zabrzeg 2018, Wyjazd z MDK: Poznań - wystawa Frida Kahlo & Diego Rivera - CK Zamek, Starówka, Muzeum Historii Poznania

- godz. 16:00, Koncert wiedeński

18-19 stycznia, godz. 10:00, Igrzyska dzieci - mini siatkówka chłopców

20 stycznia,

- godz. 9:00, Konferencja (PL-SK): Pełną parą

- godz. 10.00, Gminna Liga Szachowa Czechowic-Dziedzic - turniej 1

- godz. 18:00, Pół na pół - spektakl P. Szwedes, P. Polk

22 stycznia, godz.  18:30, Jacek Cwetler - wykład: "Zagrabione, zaginione"

24 stycznia,

- godz. 10:00, Igrzyska dzieci - mini siatkówka dziewcząt

- Poranek Teatralny dla Szkół - Podania

25 stycznia, Igrzyska dzieci - mini siatkówka dziewcząt

26 stycznia, godz. 19:00, prof. dr hab. Piotr Krasny - wykład: Symbolika sakralna architektury nowożytnej

27 stycznia, godz. 10:00, Festiwal kolęd i pastorałek

29 stycznia, godz. 18:00, Wieczór legend Czechowic i Dziedzic - spotkanie

2 lutego, godz. 19:00, dr Agnieszka Przybyła-Dumin - wykład: Idee, które kształtowały wizje świata: atomizm, konfucjanizm, buddyzm (i nie tylko)

3 lutego, godz. 17:00, Pociąg pospieszny do miłości - spektakl satyryczno-liryczny Juliusza Wątroby

9 lutego, godz. 19:00, dr Monika Miczka-Pajestka - wykład: Budda jako "wyschła trawa" i inne idee filozofii japońskiej

16 lutego,

- godz. 16:00, Sportowe Podsumowanie 2017 roku

- godz. 19:00, prof. dr hab. Piotr Krasny - wykład: Symbolika ruin od XVI do XIX wieku

17 lutego, godz. 20:30, Kabaret NOWAKI

19 lutego, godz. 18:30, Jacek Cwetler - wykład: Rafineria Czechowice

 23 lutego, godz. 19:00, dr Agnieszka Przybyła-Dumin - wykład: Od Kopernika do Hawkinga... Mrówcza teoria wszystkiego, gra w życie i jak to jest nie wiedzieć, czy już się wie

24 lutego,

- wyjazd z MDK: Muzeum Narodowe w Krakowie i Katedra Wawelska

- godz. 10:00, Gminna Liga Szachowa Czechowic-Dziedzic.

 

SZCZYRK

 5 stycznia -19 luty, Wieczory z góralami na | Hotel Meta, ul. Skośna 4 | wstęp wolny

18-21 stycznia, I. Mistrzostwa Europy Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim | trasa FIS - Skrzyczne

21 stycznia, godz. 10.00, Światowy Dzień Śniegu | Beskid Sport Arena

27 stycznia, Family Cup - Mistrzostwa Województwa Śląskiego | Szczyrk Doliny

27-28 stycznia,  24-godzinny Ultramaraton Na Skrzyczne „ZAMIEĆ"

3 luty

- Mistrzostwa Polski Kobiet w Skokach Narciarskich/Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich - Junior| skocznie Skalite

- 1. Edycja Pucharu Polski W Narciarstwie Wysokogórskim – 11. Zawody w Skialpinizmie im. Kuby Soińskiego - Night Vertical Race | Dolna stacja kolei linowej na Skrzyczne (524m n.p.m.) - Skrzyczne

- godz. 19:00, Impreza Karnawałowa | Sala Biała Róża, ul. Beskidzka 19 / zabawa z DJ

- Zabawa Karnawałowa | CKiR Orle Gniazdo Szczyrk, ul. Wrzosowa 28a

10 lutego, godz. 19:00, Bal Karnawałowy | Sala Romeo i Julia

do 19 lutego, Wieczory z Góralami Na Wesoło | w każdy poniedziałek | Hotel Meta, ul. Skośna 4 | wstęp wolny

9-10 lutego, Snowfest Festival 2018 | amfiteatr i skocznie „Skalite"

12-14 lutego, Lotos Cup 2018 | skoki narciarskie i kombinacja norweska | skocznie Skalite | wstęp wolny

15-18 lutego, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

27 lutego, Eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN | organizator: KS TKKF Szczyrk  biuro zawodów: Wypożyczalnia Sprzętu Narciarskiego Jan i Agata Mysłajek ul. Dębowa 1

27 lutego-1 marca, Mistrzostwa Polski Seniorów w Konkurencjach Alpejskich.

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Aktualizacja: środa, 10 styczeń 2018 15:50
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA