wtorek, 12 czerwiec 2018 10:13

Bielsko-Biała. XI. Piknik „Bądź zdrów”

Napisała

W niedzielę 24 czerwca br., Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” i Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany zapraszają mieszkańców osiedla na coroczny Piknik „Bądź zdrów”, który odbędzie się na terenach ogródków działkowych - wejście od ulicy Liściastej (część medyczna) i na terenach rekreacyjnych koło Placu Zabaw Agnieszka (część artystyczna).

W programie szeroki wachlarz bezpłatnych badań medycznych dla seniorów.

Badania zostały dobrane w taki sposób, żeby korzystający z nich otrzymali sygnał odnośnie konieczności dalszej diagnostyki u specjalistów, w razie gdy wyniki będą niekorzystne. Wszystkie badania będzie można wykonać w jednym miejscu, w godz. 10:00- 15:00. Będą to: badanie poziomu cukru, ciśnienia, pojemności płuc, wzroku, palpacyjne piersi. Po raz pierwszy organizatorzy proponują wykonanie badania gęstości kości w kierunku osteoporozy oraz badanie wieku serca, które pozwoli stwierdzić ewentualne zagrożenie zawałem bądź udarem mózgu. Wymienione badania mogą ujawnić symptomy wielu chorób wieku późnego. Na miejscu można będzie również skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarza rodzinnego, diabetologa, optometrysty, dietetyka, promotora zdrowia, podologa i rehabilitantów. Warsztaty udzielania pierwszej pomocy poprowadzą ratownicy z bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

 W części artystycznej, w godz. 16:00-21:00 na tereny rekreacyjne obok Placu Zabaw Agnieszka, zaplanowano liczne atrakcje :

- występ zespołu muzycznego „Raz Dwa” – muzyka taneczna

- pokaz i nauka zumby „Zumba Dance”

- występ iluzjonisty Tomasza Soi, finalisty IV edycji „Mam Talent”

- gry i zabawy, konkursy rodzinne z nagrodami

- pokaz Light - Led show – spektakl kolorowego światła Phoenix Poi Group

- pokaz Fire show – taniec z ogniem Phoenix Poi Group

Imprezę będzie prowadził DJ. Schreq.

 W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna, połączona z atrakcyjnymi prezentami. Zebrane środki wspomogą działania charytatywne na rzecz mieszkańców osiedla.

Kulinarna atrakcja tej części to zupa grochowa, którą będzie można kupić już za 3 zł.

Przewidziano również gry i zabawy dla dzieci, które poprowadzą animatorzy z firmy M&M Events, na Placu Zabaw Agnieszka w godz. 16:00-19:00.

 Ważną częścią imprezy będzie tradycyjne spotkanie seniorów, które tym razem odbędzie się, jak dawniej, na terenie Bazaru na Złotym, w godz. 14:00-16:00. W programie poczęstunek, wspólne śpiewanie i występ senioralnej grupy teatralnej. Wejście na Bazar od strony przystanku MZK lub z boku bloku przy ul. Jutrzenki 33.

 Po spotkaniu dla seniorów kiermasz i warsztaty rękodzieła artystycznego, które odbędą się w pobliżu sceny na terenach zielonych przy Placu Zabaw Agnieszka. Uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatne zestawy do decoupage. Dodatkową atrakcją będzie nauka układania bukietów z sezonowych kwiatów.

Dla osób zainteresowanych tematyką wolontariatu warsztaty promujące wolontariat na osiedlu, które odbędą w pobliżu sceny o godz. 17:00.

Info: Centrum Informacji i Pomocy „Dla Ciebie" przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany"

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.