piątek, 10 sierpień 2018 14:33

Bielsko-Biała: złodziej zaatakował ochroniarza

Napisała

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z ochroniarzami zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież sklepową oraz pobicie ochroniarza. Łupem zatrzymanego padły artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 2 tysięcy zł. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło wczoraj tj. 9 sierpnia tuż przed północą w centrum handlowym przy ul. Warszawskiej. Sprawca skradł telefony komórkowe, akcesoria komputerowe oraz alkohol. Ochroniarze usiłowali zatrzymać rabusia. Porzucił on koszyk ze skradzionymi przedmiotami i rzucił się do ucieczki. Pracownicy ruszyli w pościg za uciekinierem. Pomiędzy napastnikiem, a pracownikiem ochrony doszło do szamotaniny. Sprawca uderzył mężczyznę w twarz i ugryzł go w rękę. Ochroniarz obezwładnił awanturnika i przekazał go w ręce policjantów.

Szybko okazało się, że to nie jedyna kradzież, której zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie w tym sklepie. Jak ustalono, skradł towar o wartości ponad 2 tysięcy zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego łupów.

Sprawca usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokurator.

 

Źródło: KMP Bielsko-Biała 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.