Bielsko-Biała: złodziej zaatakował ochroniarza Wyróżniony

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z ochroniarzami zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież sklepową oraz pobicie ochroniarza. Łupem zatrzymanego padły artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 2 tysięcy zł. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło wczoraj tj. 9 sierpnia tuż przed północą w centrum handlowym przy ul. Warszawskiej. Sprawca skradł telefony komórkowe, akcesoria komputerowe oraz alkohol. Ochroniarze usiłowali zatrzymać rabusia. Porzucił on koszyk ze skradzionymi przedmiotami i rzucił się do ucieczki. Pracownicy ruszyli w pościg za uciekinierem. Pomiędzy napastnikiem, a pracownikiem ochrony doszło do szamotaniny. Sprawca uderzył mężczyznę w twarz i ugryzł go w rękę. Ochroniarz obezwładnił awanturnika i przekazał go w ręce policjantów.

Szybko okazało się, że to nie jedyna kradzież, której zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie w tym sklepie. Jak ustalono, skradł towar o wartości ponad 2 tysięcy zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego łupów.

Sprawca usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokurator.

 

Źródło: KMP Bielsko-Biała 

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA