poniedziałek, 24 wrzesień 2018 00:24

Szkoły zmieniają nazwy! Na Google Maps mnóstwo „nowości”

Napisał

W zastraszającym tempie zmieniają się nazwy szkół w całej Polsce. „Nowe” placówki edukacyjne pojawiły się także w Bielsku-Białej.

Rok szkolny nie tak dawno się rozpoczął, tymczasem już pojawiły się poważne zmiany. Chodzi o nazwy placówek, widniejące na internetowych mapach.

Chochlik czy żartowniś? A może zemsta sfrustrowanego nastolatka? To tylko żarty czy coś poważniejszego? Na razie nie wiadomo.

Pewne jest jednak, że na Mapach Google pojawiło się szereg nowych nazw szkół. Zmiany dotyczą placówek oświatowych w całej Polsce.

 

„Nowe szkoły” w Bielsku-Białej

Nagła „reforma szkolnictwa” nie ominęła Bielska-Białej. W mieście pojawiły się na przykład „nowe” licea: „Liceum Odmóżdżające”, „Liceum Ogólnokształcące Często Oferujemy Racuchy”, „Liceum Ogólnowalącewiadra im. Jurija Gagarina”, „Liceum Ogólnokształcące im. Michael Jackson” czy „Liceum Ogólnokształcące im. TYLKO EKONOM AU”.

Na internetowej mapie Bielska-Białej zagościły też zespoły szkół o ciekawych nazwach, między innymi: „Zespół Szkół Walenia Wiadra im. Joincik 5”, „Zespół Szkół Tańca Towarzyskiego im. Twojej Starej” czy „Zespół Szkół Gotujemy Żremy i nie tyjemy”, albo „Ekonom im. BBTS musimy wygrać!”

Większość placówek zmieniła nazwy, ale adres pozostał ten sam. Były jednak i takie, które nagle się „przeniosły”. Przykładowo jedna szkoła mogła „pochwalić się” adresem: „Pijanego Starego 5”.

Są też i takie, które… przestały być placówkami oświatowymi. Jedna z bielskich szkół nie tylko została przemianowana na „SUOWAK AUUUUU”, ale też ze szkoły publicznej zmieniła status na „bar z wyrobami tytoniowymi”, gdzie jest „najlepszy tytoń w Afryce”.

Co ciekawe, nazwy szkół zostały zastąpione nowymi dwa albo i więcej razy w ciągu dnia. Szkoła, która w niedzielę przed południem zyskała „nowe imię”, wieczorem już miała inne, albo żadnego.

W wielu przypadkach ktoś zdążył w porę zainterweniować i szybko poprawić to, co zostało zmienione. Niemniej w niedzielę, 23 września, wieczorem jeszcze wiele szkół nie miało swoich prawdziwych nazw na Mapach Google...

 

Zmiany nazw szkół w całej Polsce

W żartobliwy sposób ktoś potraktował również szkoły w innych miejscowościach. Na mapie Pszczyny pojawiło się na przykład Liceum Ogólnokształcące im. Chrolesława Bobrego, z kolei w Żywcu – Zespół Szkół Ekonomiczno–Gastrycznych i Akademia Rapu im. Bartosza Szlęka, a jedna ze szkół została przemianowana na „Bar serwujący dania z makaronem”.

Niestety, odkręcenie tej nagłej „reformy” zajmie trochę czasu… Dyrektorom szkół pewnie wcale nie do śmiechu…

Sprawdźcie koniecznie, czy Wasze szkoły przypadkiem nie zmieniły nazw przez weekend. Niektórzy mogą się zdziwić...

Anna Piątkowska-Borek

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.