poniedziałek, 01 październik 2018 12:28

Szczyrk. TRAIL RUNNING FESTIVAL 26-28 października

Napisała

Nowe wydarzenie dla miłośników biegania w górach w Polsce!

Inspirujące historie, ciekawi goście, profesjonalne warsztaty i wspaniałe kino. Tego wszystkiego spodziewajcie się podczas Trail Running Festival. Festiwalu o ludziach i dla ludzi związanych z bieganiem górskim i górską, sportową aktywnością.

Pasjonatów biegania, szczególnie tego górskiego, Szczyrk zaprasza na festiwal, który odbędzie się od 26 do 28 października w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku.

Pierwsza edycja wydarzenia łączy elementy kina, warsztatów, biegowej aktywności z cyklem festiwalowych spotkań i prelekcji. Jak mówią organizatorzy wydarzenie jest przede wszystkim okazją do tego, by zainspirować innych do odkrycia w sobie pasji do gór i sportu.

Ramowy Program Festiwalu jest już na stronie organizatora. Podczas spotkań, warsztatów, wspólnych treningów poruszane będą tematy z różnych światów o wspólnym mianownik. Festiwal to wspaniała okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o treningu, odkryć interesujące i pełne inspiracji historie, a także poznać nowe miejsca, o których opowiadać będą festiwalowi goście.

Warsztaty podczas wydarzenia poprowadzą specjaliści z poznańskiego centrum ruchu BODYWORK, ratownicy GOPR Beskidy oraz załoga Formy na Szczyt, która wprowadzi uczestników wydarzenia w świat treningu w warunkach wysokogórskich pod kątem przygotowań do startów w zawodach.

W Szczyrku pojawią się również osoby, którzy Polskę odwiedzą po raz pierwszy. Swoją obecność podczas Festiwalu potwierdził fotograf i podróżnik Ian Corless. Autor podcastów Talk Ultra - wywiadów i rozmów z najlepszymi biegaczami ultra-trailu z całego świata. Ian to również znakomity mówca, o czym będziecie mieć okazję przekonać się w trakcie jednej z festiwalowych prelekcji.

Przed publicznością TRF wystąpią również Dominika Stelmach – obecnie jedna z najszybszych kobiet w biegach górskich w naszym kraju, reprezentantka polski w tegorocznych mistrzostwach świata w biegach górskich długodystansowych, światowa rekordzistka biegu Wings for the Life. Krzysztof Dołęgowski – dziennikarz, propagator biegów ultra w Polsce, redaktor portalu napieraj.pl, współautor książki „Szczęśliwi Biegają Ultra”. Orle Gniazdo odwiedzą również - Krystian Ogły – pierwszy Polak, który przebiegł 12 startów międzynarodowego cyklu Ultra Trail World Tour oraz Piotr Hercog – organizator festiwalu biegowego w Lądku Zdrój, który do Szczyrku zawita zaraz po powrocie z kolejnej wyprawy w ramach projektu Hercog Running Challange. Nie zabraknie też Artura Kurka, który opowie o swojej życiowej pasji związanej z startami w rajdach przygodowych oraz triathlonach extremalnych.

Podczas festiwalu będzie okazja zobaczyć filmy międzynarodowego festiwalu Trails in Motion, filmy Lloyda Belchera „Mira”, Adriana Dmocha „Chasing the breath”, Macieja Jabłońskiego „Kiliton. Najwyższy maraton świata”.

Nie zabraknie też biegania! W niedzielę razem z Natural Born Runners wystartuje sztafeta, na którą zapisy trwają już na stronie. W trzyosobowych zespołach uczestnicy wydarzenia ścigać będą się o tytuł królów podbiegów. W sobotę atrakcje biegowe zapewni Ledlanser – producent latarek, który zaprezentuje warsztat o sprzęcie, ale także umożliwi sprawdzenie go w terenie, podczas wspólnego treningu z gościem specjalnym. W sobotni wieczór będzie też czas na wspólną integrację przy muzyce zespołu Band-a-SKA, znanego biegaczom z biegów w Lądku Zdrój oraz Pasterce.

Organizatorzy nadal pracują nad programem, lista gości nie jest jeszcze zamknięta

Info/Foto: UM Szczyrk

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.