Początkiem września Bielskie Centrum Kultury ogłosiło plebiscyt na wykonawców, których mieszkańcy chętnie zobaczyliby na scenie w Bielsku-Białej. 12 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie. Chcecie wiedzieć, kogo wybrali bielszczanie?

czwartek, 13 grudzień 2018 12:55

Rudzica. Otwarcie nowego obiektu sportowego

Napisała

Powiat bielski wzbogacił się o kolejny obiekt sportowy. W Rudzicy w gminie Jasienica, w niespełna w dwa lata zbudowano budynek zaplecza sportowego w  bezpośrednim w sąsiedztwie boiska sportowego i szkoły podstawowej.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:52

Pamiątkowa tablica na Dziedzickim Dworcu PKP

Napisała

10 grudnia br. podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście odsłonięto i poświecono pamiątkową tablicę na „Dziedzickim Dworcu PKP” w Czechowicach – Dziedzicach.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:48

Nowa karetka w bielskim szpitalu

Napisała

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej dysponuje własną karetką do przewozu noworodków. Ten specjalistyczny pojazd kosztował pół miliona zł i został zakupiony dzięki finansowej pomocy budżetu państwa oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

środa, 12 grudzień 2018 13:32

Nowy Oddział bielskiego „pediatryka”

Napisała

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej ruszył Całodobowy Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży. Oddajmy głos Staroście Bielskiemu Andrzejowi Płonce: od zdrowia psychicznego dzieci zależy dobra kondycja przyszłego społeczeństwa Mając to na względzie władze powiatu bielskiego podjęły decyzję o powstaniu w strukturze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej miejsca zabezpieczenia kompleksowej opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży  nie tylko z powiatu, ale z całego subregionu południowego województwa śląskiego. Zadanie to zostało ujęte w Strategii Rozwoju dla tej placówki na lata 2014-2020, przyjętej przez Zarząd Powiatu w Bielsku-Białej w 2014 roku. Na uruchomienie tej struktury  wydatkowano z budżetu powiatu bielskiego kwotę 2,3 mln zł. 

Podczas ostatniego w tym roku turnieju międzynarodowego - Medvode Forza Cup, który rozgrywany był w dniach na Słowenii brali udział także zawodnicy z powiatu bielskiego  z Beskidzkiego Klubu Badmintona SET. Z brązowym medalem w grze pojedynczej wraca Julia Piwowar.

Groźnie wyglądało potrącenie 78-letniego mężczyzny, do którego doszło wczoraj około 16.35 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Czańcu przy ul. Wojtyły. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

piątek, 07 grudzień 2018 15:26

Spotkanie z podróżnikiem-alpinistą w Wapienicy

Napisała

W ramach Cyklu Spotkań z Niezwykłymi Ludźmi, Dom Kultury w Wapienicy zaprasza  14.12. br. o godz. 17.30 na spotkanie z podróżnikiem-alpinistą GRZEGORZEM GAWLIKIEM. Tematem spotkania będzie Ameryka Środkowa - MAJOWIE I WULKANY OD PANAMY DO MEKSYKU.  Wstęp wolny.

26 listopada br., w Bielsku-Białej, w sali byłego starostwa powiatowego, obecnie należącego pod Urząd Marszałkowski, odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” dla uczestników grup projektowych Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP Bielsko-Biała.

Strona 1 z 56
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA