Kajakarz czechowickiego MKS-u Wojciech Pilarz jako jedyny reprezentant Polski w tej dyscyplinie zajął czwarte miejsce w konkurencji K1 w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbywają się w Buenos Aires w Argentynie.

wtorek, 23 październik 2018 15:14

Bielsko-Biała. Dedale trafiły do przedsiębiorców

Napisała

IX edycja Konkursu FIRMA ROKU 2018 za nami! Jego celem głównym jest wybór szczególnie aktywnych, dynamicznych przedsiębiorstw, funkcjonujących w regionie oraz uhonorowanie ich statuetką Dedala,wykonaną specjalne na tę okoliczność przez bielską artystkę Lidię Sztwiertnię.  16.a0. br. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej poznano zwycięzców, wyłonionych przez Kapitułę Konkursową, tworzoną przez organizatorów konkursu: prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu Janusza Targosza, prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta oraz starostę bielskiego Andrzeja Płonkę, który w imieniu gospodarzy powitał licznie zgromadzonych gości oraz oficjalnie otworzył imprezę.

wtorek, 23 październik 2018 15:08

Powiat bielski: kto zasiądzie w radzie powiatu?

Napisała

Mieszkańcy wybrali radę powiatu. W tym roku zwyciężył Komitet Wyborczy Wyborców – Bezpartyjni – Rodzina Prawo Wspólnota. A kto zajął drugie miejsce? Przeczytajcie sami.

Nawet do 5 lat więzienia grozi 18-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Doprowadził do kolizji z Renaultem. Policyjni wywiadowcy zatrzymali uciekiniera. W jego samochodzie odnaleźli amfetaminę.

Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego. Na szczęście dla 66-letniego poszkodowanego, zakończyło się na lekkich potłuczeniach i otarciach naskórka.

poniedziałek, 22 październik 2018 13:46

Powiat bielski – kto wygrał wybory?

Napisała

Podajemy pierwsze, nieoficjalne wyniki I tury wyborów w powiecie bielskim. Kto wygrał, a gdzie odbędzie się II tura? Przeczytajcie poniżej.

piątek, 19 październik 2018 10:02

Bielski magistrat zaprasza na Mikroplanowanie Miejskie

Napisała

Miasto Bielsko-Biała po raz drugi wzięło udział w przedsięwzięciu „Mikroplanowanie miejskie”, organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich o/Katowice oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku projekt zagospodarowania terenu przy ulicach: 11 Listopada, Konfederatów Barskich i Głębokiej w Bielsku-Białej pt. „Głęboki oddech” zdobył pierwsze miejsce.

Wydarzenia poświęcone czeskiemu filmowi i poezji czeskich autorów niezależnego środowiska z Ostrawy będą zwieńczeniem Festiwalu sztuki czeskiej, którego trzonem są dwie wystawy prezentowane w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej do 28 października br: „INTUICJA MALARZA. Daniel Balabán / Jarosław Modzelewski” oraz „W zasięgu. Sztuka czeska XIX i XX wieku ze zbiorów Regionalnej Galerii Sztuki w Zlinie”. 

Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują sprawcy, który 30 września około 4.45 w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej, napadł na 59-letnią kobietę. Sprawcę zarejestrował uliczny monitoring.

Strona 1 z 47

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA