Podczas Mistrzostw Europy U17 w badmintonie, które odbyły się w Pradze w ostatnich dniach listopada, Szymon Stokfisz i Wiktor Trecki z UKS Unia Bieruń wywalczyli piąte miejsce w Europie. Ten wynik to ogromy sukces klubu, który szybko pnie się w górę. Udało nam się porozmawiać z zawodnikami.

– Na każdym kroku oszczędza się na naszych dzieciach – podkreślają zdenerwowani rodzice. Wracamy do sprawy Przedszkola Miejskiego w Imielinie.

sobota, 28 październik 2017 17:30

Tak dalej być nie może

Napisał

Cierpliwość rodziców 5- i 6-latków z imielińskiego przedszkola się skończyła. Są jednomyślni: tak dalej być nie może. – Z roku na rok w przedszkolu dzieje się coraz gorzej. Ładnie wygląda tylko elewacja przedszkola, a to, co się dzieje w środku, to skandal – podkreślają.

środa, 18 październik 2017 21:55

Nie mają czasu się nudzić

Napisał

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku właśnie rozpoczęli nowy rok akademicki 2017/2018.

czwartek, 14 wrzesień 2017 15:34

Obrazy energetyczne Janiny Dudy

Napisał

Bieruński Ośrodek Kultury zaprasza 22 września o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy Janiny Dudy, który odbędzie się w D.K. Triada ul. Jagiełły 1.

piątek, 22 wrzesień 2017 14:50

Kłopot upchnięty byle gdzie

Napisał

Ciasne sale, niewystarczająca ilość umywalek i nieadekwatne do potrzeb dzieci godziny posiłków – w takich warunkach przebywają 5- i 6-letnie dzieci z przedszkola w Imielinie. Nic dziwnego, że wzbudziło to niepokój rodziców.

O bezpiecznym połączeniu pieszo-rowerowym pomiędzy Bieruniem a Tychami mówiono od lat. Obecne władze obu miast połączyły siły i wspólnie finansują opracowywaną obecnie dokumentacje projektową, której finalnym efektem będzie bezpieczne połączenie pieszo-rowerowe między Bieruniem a Tychami.

środa, 16 sierpień 2017 17:14

VII Bieruński Puchar MTB

Napisał

Kilka lat temu, gdy ruszał po raz pierwszy, miał być swego rodzaju próbą: uda się czy się nie uda. Dziś można śmiało zaryzykować twierdzenie: udało się. Początkowo funkcjonował pod nazwą Bieruński Bike Maraton, od 2015 roku ma nowe logo i nazwę. Nowy image wyścig zyskał dzięki Patrycji Gonsiorczyk, uczennicy Liceum im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, która została zwyciężczynią ogłoszonego wiosną 2015 roku konkursu na logotyp i nazwę bieruńskiego wyścigu. A raczej wyścigów, gdyż gwoli tradycji zmagania odbywają się na dwóch trasach.

niedziela, 20 sierpień 2017 06:01

Zmiany zapobiegną nadużyciom?

Napisał

Można już składać wnioski w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Wprowadzono w nim jednak szereg zmian, które mają ukrócić nadużycia, do jakich dochodziło. Co konkretnie uległo zmianie?

Strona 1 z 6
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA