piątek, 12 październik 2018 11:03

Łapanów na I. miejscu Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018!

Napisała

W poniedziałek 8 października br. odbyła się uroczysta gala finałowa XXIV. Sportowego Turnieju Miast i Gmin, w której wzięli udział wójtowie, burmistrzowie miast i gmin uczestniczących w Turnieju oraz zaproszeni goście.

Gmina Łapanów zajęła w nim I. miejsce w Małopolsce /i drugie miejsce w kraju/ za organizację imprez sportowych w ramach X. Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018’ (grupa od 7,5 tys. do 15 tys. mieszkańców).

Puchar i dyplom za zajęcia I miejsca w województwie oraz za wybitny wkład w realizację turnieju odebrał Robert Roj – Wójt Gminy Łapanów. Dyplom za wkład w organizację turnieju otrzymał też Tadeusz Mazur – koordynator samorządowy Gminy Łapanów.

Głównym celem turnieju rozgrywanego pod hasłem „Sport łączy pokolenia” była aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, głównie tych, którzy nie uprawiają sportu na co dzień. W gminie Łapanów, w ramach Turnieju zorganizowano  114 imprez sportowych, w których uczestniczyło 5895. uczestników. Przeprowadzono również wysoko punktowany w rankingu wytrzymałościowy test Coopera, w którym uczestniczyło 478 osób.

Gminie Łapanów gratulujemy!

Info/Foto: UG Łapanów

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.