wtorek, 16 październik 2018 15:52

Oficjalne otwarcie boiska sportowego w Lipnicy Górnej

Napisała

W bm. dokonano uroczystego otwarcia boiska sportowego w Lipnicy Górnej. Zaproszeni goście wraz z najmłodszymi uczniami szkoły dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, a ks. proboszcz poświęcił nowo wybudowany obiekt, aby dobrze służył przez długie lata i był miejscem hartowania ducha.

Uczniowie szkoły podstawowej przedstawili krótki program artystyczny utrzymany w sportowej atmosferze. Marszałek oraz Wójt Gminy w krótkich przemówieniach nie kryli zadowolenia z dobrej współpracy i realizacji pilotażowego projektu województwa Małopolskiego, do którego wnioskowało 106 samorządów, a wsparcie otrzymało 54. Efektem działań jest imponujący, nowoczesny kompleks sportowy z wydzielonymi polami treningowymi do piłki ręcznej, koszykówki, piłki siatkowej i tenisa ziemnego. Podkreślili, że to inwestycja, która będzie dobrze służyć dzieciom, wychowawcom, a także mieszkańcom gminy. Na dobry start, którego efektem zapewne będą sportowe sukcesy lipnickich dzieci, Marszałek wręczył komplet piłek, które uczniowie przyjęli z wielkim zadowoleniem i uśmiechem na twarzach - chwali UG Lipnica Murowana.

Wartość całkowita prac wyniosła 417 673 zł, z czego 161 531 zł stanowi dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego z programu „Małopolskie boiska”.

Info/Foto: UG Lipnica Murowana

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.