czwartek, 18 październik 2018 20:46

Łapczyca. 250 tys. zł dotacji na budowę hali sportowej w Łapczycy

Napisała

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Bochnia otrzymała 0,25 mln dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehablilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

W Łapczycy trwa budowa pierwszej w Gminie Bochnia pełnowymiarowej hali sportowej. Z nowoczesnej infrastruktury będą mogli korzystać uczniowie z terenu całej Gminy Bochnia. Powstanie kompleksowa baza sportowa, która wprowadzi specjalną ofertę dla mieszkańców gminy, w tym dla osób niepełnosprawnych. Infrastruktura służyć będzie także młodym sportowcom, klubom sportowym i strażakom. W nowych obiektach będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, zawody i turnieje.

- Myślę, że to jeszcze nie koniec środków zenętrznych jeżeli chodzi o to zadanie – powiedział wójt Marek Bzdek. - Cieszę się, że właśnie nasz projekt został wybrany do dofinansowania zarówno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z którego pozyskaliśmy już 4 mln zł jak i przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wiem, że podobnych wniosków o dofinansowanaie w obu instytucjach złożonych było bardzo dużo. -

Info/Foto: UG Bochnia

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.