czwartek, 15 listopad 2018 15:51

Bochnia dla Niepodległej - jutro gra terenowa!

Napisała

Jutro uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bocheńskiego oraz szkół podstawowych z Bochni wezmą udział w grze miejskiej Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej.

Uczestnicy przeniosą się w czasie, by wziąć udział w wydarzeniach, które miały miejsce w Bochni na przełomie XIX i XX w. oraz w okresie I wojny światowej. Będą również mogli poznać niektóre z postaci zaangażowanych w budowanie niepodległości w wymiarze lokalnym.

Organizatorem gry jest Zespół Szkół Nr 1 w Bochni wraz z Archiwum Narodowym w Krakowie Oddział w Bochni we współpracy z Kopalnią Soli Bochnia, Wydziałem Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni, Wydziałem Promocji Urzędu Miasta w Bochni, Miejskim Domem Kultury w Bochni, I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, Zespołem Szkół Nr 3 w Bochni, Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej Najemnicy Bocheńscy.

Gra oparta jest miedzy innymi na materiałach z wystawy Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej  przygotowanej przez  Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Bochni.

Info: Starostwo Powiatowe w Bochni

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.