czwartek, 15 listopad 2018 15:53

Gierczyce. Koncert pod Patrią już w najbliższą niedzielę

Napisała

18 listopada br. o godzinie 18:00 w Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Gierczycach odbędzie się koncert w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do wspólnego śpiewania zapraszają mieszkańców gminy Bochnia dzieci ze Scholi z Gierczyc oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Siedlecanie”, chór Adoramus a także soliści Orkiestry Baczków. Całości dopełni muzyka w wykonaniu Kapeli Siedleckiej i Orkiestry Baczków pod batutą Wojciecha Zwierniaka.

W repertuarze znajdą się takie utwory jak „Polskie kwiaty”, „Dziewczyna z granatem”, „Hej Ułani, Ułani” czy Hymn Światowych Dni Młodzieży.

W trakcie koncertu zaprezentujemy Państwu także nowe nabytki „Siedlecan” – przepiękne stroje łowickie zakupione w ramach otrzymanego dofinansowania z programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek oraz ks. Proboszcz Bogdan Florek. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Info; Gminne Centrum Kultury,
Czytelnictwa i Sportu w Bochni

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.