środa, 02 styczeń 2019 15:29

Bochnia. Zmiany w szpitalnej kaplicy

Napisała

rwa remont kaplicy w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Po zakończeniu prac odbędzie się uroczyste poświęcenie kaplicy i nadanie jej nowych patronów: Matki Bożej Bocheńskiej i bł. Marty Wieckiej.

- Kaplica zyska nową przestrzeń. Po remoncie będzie miała blisko 40 metrów kwadratowych – wyjaśnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

To jeszcze nie koniec zmian. Zdecydowano się także na przeniesienie w głąb kaplicy zakrystii, która do tej pory była zlokalizowana po przeciwnej stronie korytarza.
Podczas remontu zostaną wymienione  meble. Stare zniszczone ławki zastąpią nowe.

- Renowację przejdzie też główny obraz w kaplicy przedstawiający Matkę Bożą Bocheńską. Do kaplicy trafi też nowy obraz bł. Marty Wieckiej – wylicza ks.  Dariusz Bugajski, kapelan Szpitala Powiatowego w Bochni.

Zwykłe okna w kaplicy zastąpią piękne witraże przedstawiające św. i bł. związanych ze służbą zdrowia. Będą to: św. Łukasz, św. Jan Boży, św. Kamil i bł. Hanna Chrzanowska.
W planach jest montaż witraży w drzwiach przedstawiających św. Józefa i św. Ritę.
Prace remontowe są już w zaawansowanej fazie. Osoby, które chciałyby wesprzeć remont kaplicy, mogą się kontaktować z  ks. Dariuszem Bugajskim.

Info/Foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.