wtorek, 09 kwiecień 2019 16:02

O rozwoju powiatu bocheńskiego

Napisał

O współpracy, możliwościach wsparcia projektów samorządowych i planowanych inwestycjach rozmawiali uczestnicy spotkania, które odbyło się w piątek, 5 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Uczestniczyli w nim marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka.


Obecni byli również radny Stanisław Bukowiec i samorządowcy powiatu bocheńskiego.
- To kolejne z cyklu spotkań, podczas których rozmawiamy z samorządowcami o ważnych dla mieszkańców problemach. Nie dzielimy Małopolski na regiony. Chcemy dążyć do tego, aby województwo rozwijało się w sposób zrównoważony - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, przedstawienia najważniejszych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy. Wicemarszałek Łukasz Smółka wspomniał o projektach, które do tej pory zostały zrealizowane, zapowiedział start nowych konkursów dedykowanym jednostkom samorządu terytorialnego.

- Rozmowy z samorządowcami to dla nas inspiracja, aby tworzyć nowe programy, które przyniosą korzyści przede wszystkim mieszkańcom. Chcemy wspierać rozwój projektów samorządowych ze środków budżetu województwa. Zależy nam na wsparciu lokalnych inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców, od Kół Gospodyń Wiejskich po Ochotnicze Straże Pożarne - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.


Inf. i foto: Biuro Prasowe UMWM

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.