czwartek, 18 kwiecień 2019 16:37

Bochnia. Kolejna ofiara oszustw "na policjanta". Mężczyzna stracił 150 tys. zł

Napisała

Bocheńska policja odnotowała kolejne przypadki usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”.

Na początku kwietnia w kilku domach powiatu bocheńskiego rozdzwoniły się telefony. Scenariusz był ten sam, rozmówca podając się za policjanta przekonywał starsze osoby, że rozpracowuje grupę przestępczą, która podrabiając dowody osobiste, a także skanując wyciągi i konta bankowe okrada je ze wszystkich oszczędności. Na szczęście, w każdym przypadku seniorzy nie dali się oszukać i niezwłocznie powiadomili o przestępczym procederze policję.

Niestety 17 kwietnia 83-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego stracił 150 tysięcy złotych. Mężczyzna padł ofiarą oszustów podających się za policjanta i prokuratora. Oszuści namówili 83-latka do tego, aby założył w banku nowe konto, na które miał przelać wszystkie oszczędności z innego konta, które rzekomo miało być zagrożone nielegalnym wypłaceniem kapitału. Następnie mężczyzna udostępnił oszustom login i hasło do nowego konta. Pieniądze jeszcze w tym samym dniu zniknęły z konta, a kontakt z policjantem i prokuratorem się urwał.

Info: KPP Bochnia

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.