poniedziałek, 13 maj 2019 16:52

7 medali bochnian na XLIII Międzynarodowym Turnieju Judo

Napisał

W minioną sobotę 11 maja 2019 r. wychowankowie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wzięli udział w XLIII Międzynarodowym Turnieju Judo w Rimavskiej Sobocie na Słowacji, gdzie wywalczyli w sumie 7 medali.

W zawodach wystąpiło 553 zawodników z 63 klubów, 11 państw.Bochnianie zdobyli 3 srebrne medale, 4 brązowe i jedno V miejsce. Klasyfikacja:

II miejsce
Katarzyna Alfawicka,
Szymon Mierzwiński,
Maciej Kumor

III miejsce
Julia Rybka,
Justyna Wojcieszek,
Michał Ćwik,
Jakub Struzik

V miejsce
Norbert Alfawicki

 

– To był bardzo dobrze zorganizowany turniej, na dobrym poziomie sportowym. Każdy z naszych zawodników stoczył po kilka walk. Wychowankowie bocheńskiej sekcji judo pokazali się z dobrej strony – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia, która sprawowała podczas opisywanego Turnieju opiekę trenerską nad judokami bocheńskiego klubu.

Uczestnicy turnieju mieli również w czasie wolnym zorganizowaną wycieczkę do Aqua Parku w Popradzie.

– Byliśmy, jak co roku, miło przyjmowani przez gospodarzy, którzy oczywiście przyjadą za miesiąc do nas na XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia – mówi dyrektor S. Bajda.

Wspomniany Turniej odbędzie się 15-16.06.2019 r.

 

Fot. i inf.:  MOSiR Bochnia

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.