piątek, 7 czerwca 2019 14:17

Bochnia. Trampkarze MOSiR-u zapewnili sobie awans do małopolskiej ligi

Autor Mirosław Haładyj

W minioną niedzielę 2 czerwca trampkarze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, walczący w I lidze okręgowej C1, zapewnili sobie awans do ligi małopolskiej na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

Umożliwiło im to wysokie zwycięstwo ze Szreniawą Nowy Wiśnicz i zdobycie kolejnych trzech punktów. Wynik potwierdził bardzo mocną pozycję bocheńskiego zespołu w obecnych rozgrywkach, w których przez cały czas zajmował miejsce lidera.

Mecz dostarczył bardzo dużo pozytywnych emocji kibicom z Bochni, którzy mogli opuszczać trybuny naprawdę usatysfakcjonowani. Pierwsza bramka ze strony bochnian padła już w 13 minucie spotkania. Akcję wykończył Piotr Leszczyński, który trzy minuty później poprawił wynik na 2:0. I z takim wynikiem drużyny schodziły na przerwę. W drugiej części w 57 minucie trzecią bramkę dla MOSiR-u Bochnia zdobył Dawid Skrzypek. Końcowa część spotkania należała do Patryka Zbyluta, który zdobył dwa gole (w 62 i 66 minucie). Honorową bramkę w imieniu gości zdobył na 5 minut przed zakończeniem meczu Damian Drożdż.

Bochnianie, którzy cały czas w rozgrywkach prowadzą, mają zapewniony awans  po 10 rozegranych meczach – w tabeli zgromadzili bowiem 27 punktów. Zajmujący drugie miejsce Okocimski ma rozegranych 9 spotkań i  15 punktów. Nawet w przypadku wgrania przez nich trzech kolejnych meczy i zgromadzeniu 24 punktów nie będą w stanie zagrozić liderowi z Bochni. Po niedzielnym spotkaniu piłkarze i ich trenerzy nie kryli radości z awansu.

Przed zespołem MOSiR-u jeszcze dwa mecze. Najbliższy, w niedzielę 9 czerwca zostanie rozegrany na wyjeździe. W ramach 13 kolejki piłkarze z Bochni zmierzą się wiceliderem CANPACK Okocimskim. Mecz w Brzesku rozpocznie się o godz. 10.00. Natomiast we wtorek 11 czerwca o godz. 16:30 rozegrane zostanie zaległe spotkanie 11 kolejki z 25 maja, odwołane z powodu obfitych opadów deszczu. Będzie to wyjazdowy mecz z Ciężkowianką. Pełne wyniki w tabeli będą uzupełnione po 16 czerwca, kiedy to zostanie rozegrany ostatni mecz 14 kolejki (zawodnicy MOSiR-u pauzują).

MOSiR Bochnia – Szreniawa Nowy Wiśnicz 5:1 (2:0)

Skład i zdobycz bramkowa MOSiR Bochnia: Piotr Leszczyński 2, Patryk Zbylut 2, Dawid Skrzypek 1, Stanisław Szydłowski, Szymon Strzałka, Tomasz Popiołek, Bartosz Palej, Artur Majcher, Maksymilian Jarosz, Filip Budzyn oraz Wiktor Zaleński, Kacper Smoleń, Bartosz Sieczka, Piotr Mączka, Jakub Mazanek, Michał Kurek, Mateusz Baran.

Trenerem zespołu: Marcin Leśniak, II trener: Krzysztof Satoła, trener bramkarzy: Jakub Mikulski.