poniedziałek, 10 czerwiec 2019 12:33

Rzezawa. Uczniowie Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem”

Napisał

Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni to wydarzenie artystyczne skierowane do osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników, którego motywem przewodnim jest muzyka. W tego rocznej edycji już po raz dwunasty dyrektor Publicznego Przedszkola w Rzezawie, pani Kinga Pilch-Rudnik, przygotowała dzieci do występu na tym festiwalu. Wszystko po to, aby najmłodszych uczyć wrażliwości.

Tym razem przedszkolaki z Rzezawy  zaśpiewały piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Żeby szczęśliwym być”. Została ona wybrana ze względu na przekaz. Uczniowie śpiewali o tym, że każdy może być szczęśliwy, jeśli czuje się kochany, akceptowany i potrzebny. Słowa piosenki były swoistymi „życzeniami” dla wszystkich uczestników i artystów obecnych na festiwalu.

W festiwalu wzięło udział 25 integracyjnych duetów muzycznych, zespołów i kabaretów z Polski, Niemiec, Rumunii i Czech. Oprócz warsztatów i koncertów miała miejsce także projekcja fabularnego dokumentu pt. „Nienormalni”, spotkanie z autorem Jackiem Bławutem oraz otwarcie wystawy niepełnosprawnego malarza Mariusza Mączki.

 

Fot. i inf.: UG Rzezawa, UM Bochnia

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.