środa, 19 czerwiec 2019 12:15

Bochnia. Starosta dziękuje nauczycielom i uczniom

Napisał

Z okazji zakończenia roku szkolnego Starosta Bocheński Adam Korta, wystosował list okolicznościowy.

Poniżej prezentujemy jego treść:

 

Szanowna Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne, Drodzy Uczniowie

 

Jak mawiał Wiktor Hugo - życie składa się z przywitań i pożegnań. Koniec każdego roku szkolnego definitywnie zamyka pewien okres w życiu każdego z Was. Przez dziesięć wspólnie spędzonych miesięcy szkoła była Wam drugim domem.

Dyrekcja zabiegała aby był to przytulny dom. Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor/Pana Dyrektora za trud włożony w to, że mimo piętrzących się zewsząd trudności zdołał/a zapewnić uczniom godne warunki nauki, a nauczycielom odpowiednie warunki do pracy.

Kierując swe myśli ku nauczycielom chcę im wszystkim podziękować za pełnienie roli przewodnika młodych ludzi po dróżkach, drogach i bezdrożach życia. Za wpojone im przekonanie, że nie trzeba tylko iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Zdobywanie mądrości to nie wszystko - prawdziwą sztuką jest umiejętne korzystanie z niej.

Zwracając się z kolei do uczniów pragnę pogratulować im ich trudu i samozaparcia w zgłębianiu tajników wiedzy. Fachowość i kompetencje są przepustką w dorosły świat. Ufam, że dobrze korzystacie z możliwości, jakie dała Wam w tym zakresie szkoła. Wszystkim tegorocznym abiturientom chciałbym pogratulować wyników z egzaminów.

Rozpoczynają się wakacje. Będziecie przez ten czas nabierali siły do nauki, jaka czeka na kolejnych edukacyjnych szczeblach, a część z Was podejmie pracę. Gdziekolwiek rzuci Was los nie zapominajcie o szkole, która przygotowywała Was do dorosłego życia, o jej nauczycielach, osobach odpowiedzialnych za jej prawidłowe funkcjonowanie. Otoczcie ciepłą pamięcią swoje koleżanki i kolegów ze szkolnych ław.

Na zakończenie życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałych, pełnych wrażeń wakacji. Korzystajcie z uroków letniego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

Adam Korta

Starosta Bocheński

Bochnia, 19 czerwca 2019 r.

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.