wtorek, 16 lipiec 2019 00:25

Lipnica Dolna. Nowy most coraz bliżej

Napisał

Kilka dni temu odbyły się konsultacje w sprawie rozwiązań projektowych, planowanego nowego mostu na rzece Uszwica przy boisku sportowym w Lipnicy Dolnej. W spotkaniu z Wójtem Gminy uczestniczyli Radni z Lipnicy Dolnej, sołtys wsi oraz pracownicy urzędu gminy.

Na spotkaniu przedstawiciel biura projektowego zaprezentował wstępną koncepcję oraz główne parametry techniczne nowego mostu - całkowita szerokość to 9 m, długość ok. 18 m. W jego szerokości przewidziano 2 pasy ruchu po 2,75 m każdy oraz jednostronny chodnik o szerokości 2 m w płycie którego zaplanowano również kanały teletechniczne. Cały most zostanie wykonany w technologii żelbetowej posadowionej na strunobetonowych, teowych belkach nośnych. W projekcie przewidziano również częściową przebudowę drogi gminnej na łącznym odcinku ok 60 m. Nośność mostu ma odpowiadać klasie B tj. 40 t. Planowane zakończenie etapu projektowania to koniec br. Po opracowaniu projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę będzie można się starać o środki zewnętrzne na realizację tego projektu.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: UG Lipnica Murowana

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.