środa, 24 lipiec 2019 15:04

Bochnia: Tablica na 100-lecie Policji

Napisał

24 lipca 2019 roku, w 100. Rocznicę powstania Policji Państwowej Komendant Powiatowy Policji  w Bochni inspektor Jerzy Polczyk wraz ze Starostą Bocheńskim Panem Adamem Kortą i Przewodniczącą Rady Powiatu Bernadettą Gąsiorek w obecności przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego i powiatu bocheńskiego oraz kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Bochni odsłonili tablicę upamiętniającą to ważne i doniosłe dla Policji wydarzenie.

Dokładnie 100 lat temu, 24 lipca 1919 roku Sejm odrodzonej Polski uchwalił ustawę, w której napisano, że Policja jest Państwową Organizacją Służby Bezpieczeństwa, organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych mającym za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju  i porządku publicznego.

Fundatorem tablicy jest samorząd powiatu bocheńskiego, którego członkowie w ten sposób uczcili  jubileusz 100-lecia Policji Państwowej. Jest to również wyraz wzorowej współpracy samorządu lokalnego z bocheńską Policją w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bocheńskiego  i przebywających na jego terenie gości.Dzisiejsza uroczystość wpisuje się w program powiatowych obchodów Święta Policji, których główna część odbędzie się w dniu 25 lipca 2019 roku, o godzinie 10.00 na Sali balowej Zamku w Nowym Wiśniczu.

info i fot: KPP w Bochni

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.