czwartek, 12 wrzesień 2019 17:46

Rozdziele. Czyj bulion okaże się najsmaczniejszy? Już jutro startuje IX edycja Festiwalu Rosołu  

Napisał

 

W sobotę 14 września w Rodziele w Bacówce na Zadzielu o godz. 14:15 obędzie się Konkurs na najsmakowitszy Rosół polski. To tylko jedna z atrakcji jakie organizator – Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” przygotowała dla uczestników Festiwalu tej potrawy.

W zadzielowej Bacówce wszystko będzie się kręcić wokół tradycyjnego polskiego rosołu – potrawy bez której wielu nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu oraz różnych okolicznościowych wydarzeń, jakimi są chrzciny czy wesela.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie Adam Chrząstowskiego, uznany Szef Kuchni, który przeprowadzi pokaz kulinarny, podczas którego widzowie będą mogli poznać tajniki gotowania rosołu.

O godz. 17:00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu im. Stanisława Czernieckiego o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach w 2019 r., a zaraz po niej poznamy zwycięzców rosołowych zmagań o tytuł najsmakowitszego rosołu. Następnie na uczestników Festiwalu czeka występ zespołów w trakcie których będzie można zdegustować   przygotowanych potraw.

 

Fot. i inf.: LGD „Dolina Raby”

 

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.