wtorek, 01 październik 2019 15:11

Bochnia. W cyklu "Wystawa na ekranie" będzie można podziwiać malarstwo Moneta 

Napisał
Impresja, wschód słońca Impresja, wschód słońca By Claude Monet - wartburg.edu, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5504881

Kino Regis zaprasza w czwartek 3.10.2019 na godz. 19:00 na kolejny odcinek lubianego przez bocheńską publiczność cyklu "Wystawa na ekranie. Tym razem zgłębimy twórczość czołowego reprezentanta impresjonizmu - Claude'a Moneta.

Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.


Ja, Claude Monet (87 minut)

/Wystawa na ekranie/ reż.: Phil Grabsky

3.10.2019, godz.: 19:00

Kino Regis, duża sala, bilety: 20 zł.

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.