środa, 23 października 2019 08:14

Bochnia. Przez dwa dni w podziemiach Kopalni Soli trwała strzelanina

Autor Mirosław Haładyj

W dniach 5–6 października Ognisko TKKF „Promień” Bochnia przeprowadziło XIII Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie.

Kolejna, trzynasta już edycja zawodów pokazała, że podziemne zawody strzeleckie w Bochni cieszą się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się bowiem do nich 98 uczestników, w tym zawodnicy z Rosji.

Jak co roku w pierwszym dniu zawodów w Kopalni Soli prowadzone były strzelania z klasyfikacją wg. kategorii wiekowej. Zawodnicy „Promienia”, biorąc pod uwagę braku treningów przez miesiąc czasu, w rywalizacji uzyskali dobre wyniki.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w strzelaniu z karabinka, drugie miejsce zajęła Magdalena Stachoń uzyskując wynik 350,8 pkt., a wśród chłopców trzecie miejsce uzyskał Mikołaj Brzegowy – 368,7 pkt. Czwarte miejsce zdobył Szymon Cabała – 337 pkt.

W kategorii junior młodszy czwarta była Julia Ciejak – 437,5 pkt., a wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Paweł Cabała z wynikiem 443,4 pkt. W Kategorii seniorów miejsce przypadło Mieczysławowi Kapci – 582,5 pkt., a szóste Dariuszowi Brzegowemu – 564,8 pkt.

W strzelaniu z pistoletów, w kategorii młodzików, pierwsze miejsce „wystrzelał” Mateusz Polek – 348 pkt. Czwarte miejsce zdobyła Aleksandra Maciuszek – 294 pkt, szóste Patrycja Siepierowska – 257 pkt., natomiast siódme Julia Kłósek – 256 pkt.

W kategorii junior młodszy czwarte miejsce dla Julii Palonek – 449 pkt., szóste Gabrieli Rynduch, a kategorii seniorów dwunasty był Łukasz Mirek – 537 pkt.

W drugim dniu zawodów przeprowadzono finałowe strzelania w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Do finałów kwalifikowało się po 2 zawodników z każdej kategorii wiekowej (w formule OPEN).

W strzelaniu z karabinka zwyciężył Mateusz Zych – 237,4 pkt. (HTS Kraków) przed Jagodą Szajna – 237,3 pkt. (Husaria Krosno)

W strzelaniu z pistoletów po raz piąty zwyciężył Rafał Blasczok – 230,4 pkt. (Wawel Kraków) przed Gabrielą Rybicką – 230,2 pkt.

Puchar Burmistrza Miasta Bochnia zdobył Mateusz Zych. W imieniu gospodarza miasta nagrodę wręczył Robert Cerazy – Zastępca Burmistrza Miasta Bochnia.