piątek, 13 kwiecień 2018 13:20

9 medali bocheńskich judoków!

Napisała

W ubiegłą sobotę, 7 kwietnia br., 21-osobowa grupa zawodników bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia, pod opieką trenerki Sabiny Bajda, wzięła udział w Turnieju Judo „International Judo League Szansą dla Każdego” w Bytomiu.

W zawodach wzięło udział łącznie 823 zawodników z 55 klubów i już ten fakt świadczyć może o tym, że aby wywalczyć jakikolwiek medal trzeba było się mocno napracować i wykazać sporymi umiejętnościami.
Na turnieju swoich zawodników zgłosiły kluby z całej Polski, m.in. z: Warszawy, Rzeszowa, Kielc, Wrocławia, Gliwic, Katowic, Zakopanego, Krakowa, Bielska-Białej, Gdańska, Tarnowa, Łodzi, Tuchowa i wielu innych.

Bocheńscy zawodnicy „stanęli na wysokości zadania” i wywalczyli 9 medali: 2 srebrne i 7 brązowych.
Obserwując walki na matach muszę przyznać – mówi trener Sabina Bajda – że to jedne z najmocniejszych zawodów judo dla dzieci. Poziom walk bardzo wysoki a dzieci startujące na matach były bardzo dobrze do walk przygotowane. Tym bardziej cieszy mnie, że i nasi wychowankowie znaleźli się w gronie tych najlepszych.

Srebrny medal wywalczyli: Wojcieszek Justyna i Oleksy Filip
Brązowe medale zdobyli: Twardowska Maja, Dziadowiec Igor, Kumor Maciej, Baniak Krzysztof , Mierzwiński Szymon, Matykiewicz Wiktor,  Miś Dominika.

Info/Foto: MOSiR Bochnia

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.