Śmierć rowerzysty w Rzezawie Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:27

Dnia 15.04. br. około godziny 15:20 doszło do groźnego potrącenia pięciu osób w miejscowości Rzezawa przy ulicy Kościelnej gdy sprawca wypadku zjechał na przeciwległy pas ruchu potrącając trzech rowerzystów oraz przechodnia poruszającego się po chodniku. Następnie sprawca uciekając z miejsca zdarzenia potrącił pieszego. Jeden rowerzysta w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Dwie osoby są w stanie bardzo ciężkim.

Świadek zdarzenia tak opisywał to co się stało w rozmowie z Gazetą Wyborczą: - Zjechał ze swojego pasa, przejechał po chodniku i nawet się nie zatrzymał. Wrócił na drogę i jechał cały czas... Po chwili zatrzymał się koło mnie jakiś kierowca i krzyknął, żebym wsiadał, bo trzeba gonić tego sprawcę. Uciekający kierowca zatrzymał się, bo miał ponoć problem z wrzuceniem biegu... nie chciał wyjść z samochodu, więc próbowaliśmy wybić mu szybę od strony pasażera, ale samymi pięściami było trudno. Na szczęście chłopcy z drugiej strony, chyba przez uchyloną szybę, wyciągnęli mu kluczyki ze stacyjki i nie mógł już odjechać...
Leszek Trąba, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej SP w Rzezawie tak opisuje miejjsce tragedii:
- To był straszny widok. Ludzie leżeli wzdłuż drogi na odcinku kilkudziesięciu metrów. Jedna z potrąconych osób znajdowała się pod bramą kościoła, kolejna pod remizą naszego OSP. To było coś strasznego - opowiada Leszek Trąba. Jak mówi, od miejsca uderzenia w grupę rowerzystów i pieszych do miejsca, gdzie leżała ostatnia ofiara, było ok. 30 metrów.
W kościele znajdowali się m.in. strażacy OSP Rzezawa, którzy ruszyli na pomoc ofiarom do czasu przyjazdu karetek pogotowia.

Info/Foto: OSP Rzezawa/

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Aktualizacja: wtorek, 17 kwiecień 2018 13:28
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA