środa, 11 lipiec 2018 19:56

Nastolatkowie z Bochni trenują samodzielność w kuchni

Napisała

Wychowankowie pieczy zastępczej z terenu powiatu bocheńskiego uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Mieli okazję, aby także poza domem uczyć się przygotowania i podawania prostych posiłków.

Zajęcia są dostępne bezpłatnie dla rodzin zastępczych dzięki projektowi realizowanemu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni i dzięki środkom z UE pozyskanym przez Powiat Bocheński.

Program warsztatów umożliwia młodzieży rozwinięcie kompetencji społecznych i umiejętności przygotowania potraw z wykorzystaniem warzyw i owoców, sporządzanie zup, wywarów, sosów, potraw z jaj i przetworów mlecznych, z mąki i kaszy, dekorowanie i podawanie różnych typów dań czy kanapek. Młodzież uczy się rozwijać własne umiejętności i współpracę w grupie. Warsztaty pomagają kształtować u uczestników kulturę i dobre obyczaje przy stole.
PCPR w Bochni finansuje organizację zajęć w ramach projektu pn. Szansa na rozwój – aktywna integracja w Powiecie Bocheńskim.

Info/Foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.