piątek, 31 sierpień 2018 11:57

Czyste Powietrze - spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Gminy Bochnia

Napisała

4.09. br.  w sali konferencyjnej Wiejskiego Domu Ludowego w Łapczycy o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Gminy Bochnia, którego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkanie jest organizowane przez Ministerstwo Środowiska.

Informacja o możliwości dofinansowania termomodernizacji budynków oraz wymiany źródeł ciepła.
Ministerstwo Środowiska uruchomia program „Czyste powietrze”, który zakłada finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła. W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub  biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych. Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku.

 Link do strony programu: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

Info: UG Bochnia

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.