piątek, 14 wrzesień 2018 13:49

Tysiąc złotych dla tysięcznego dziecka

Napisała

14 września br. starosta bocheński Ludwik Węgrzyn odwiedził Oddział Położniczy bocheńskiego szpitala, a powodem tej wizyty były narodziny tysięcznego dziecka. Mały Antoś, to śliczny, zdrowy chłopczyk, przyszedł na świat 11 września o godz. 11.45, a jego waga urodzeniowa wynosiła 4,150 kg (przy 60. cm wzrostu). Chłopczyk jest drugim dzieckiem Państwa Magdaleny i Macieja Bryndalów, w domu czeka na niego kilkuletnia siostrzyczka.

Starosta życzył rodzicom aby synek rozwijał się dobrze, przynosząc radość dla całej rodziny, oraz żeby nigdy nie zabrakło im przychylności losu oraz ludzi dobrego serca.
Pani Magdalena, mama tysięcznego dziecka, mieszkanka Brzeska, podziękowania otrzymała również od dyrektora Jarosława Kyci, który dziękował za wybór bocheńskiej placówki, jak również Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Norberta Majewskiego, Ordynator Oddziału Neonatologii Katarzyny Zych oraz pań Oddziałowych Anny Bielewicz i Anny Jaworskiej.

W ostatnich latach liczba porodów w bocheskim szpitalu wyniosła: w 2016 roku – 1009, a w 2017 – 1229. Jak widać liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie, a fakt, że coraz więcej kobiet z poza powiatu bocheńskiego wybiera to miejsce do porodu, może jedynie cieszyć.

Info: Starostwo Powiatowe w Bochni

 

Loteria Orlen
Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.