Mirosław Haładyj

Mirosław Haładyj

Od 13 lipca na Jasnej Górze na parkingu obok Domu Pielgrzyma przy ul. Oleński 10/16 otwarta jest niezwykła wystawa „Śladami Jezusa”. W cyklu „Rozmowy na Rękawce” mieliśmy przyjemność gościć pana Krzysztofa Nowotytę, współtwórcę tej pionierskiej i nowatorskiej multimedialnej ekspozycji, dzięki której możemy przenieść się ponad dwa tysiące lat wstecz i zobaczyć Jerozolimę oczami Jezusa. Widzom w trakcie tej podróży towarzyszy Piotr Fronczewski, który jest narratorem wystawy.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich rozpoczyna kolejne 50-lecie tego wyjątkowego wydarzenia, które z powodzeniem popularyzuje kulturę ludową górskich rejonów Polski i całego świata. Jest to okazja na fascynujące spotkanie z bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, rzemiosła i kuchni. Rozpoczęło się ono 16 sierpnia i potrwa aż dziewięć dni.

15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Brzesku burmistrz Tomasz Latocha wraz z radnymi Marią Kucią, Anną Lubowiecką, Barbarą Borowiecką i Leszkiem Klimkiem złożyli kwiaty.

Prawie 30 tysięcy złotych kosztowała budowa kolejnego odcinka chodnika przy ulicy Mazurkiewicza w Jasieniu. Nowy trakt dla pieszych ma 70 metrów długości, wykonany został wraz z krawężnikami i obrzeżami oraz kanalizacją opadową. Prace wykonane zostały przez firmę Grek-Bruk z Poręby Spytkowskiej.

Już w najbliższy czwartek 15 sierpnia o godzinie 12.00 na stadionie Orkana będzie można m.in.: postrzelać z broni pneumatycznej, oglądać pokazy paralotniarskie i zjeść dobry posiłek a najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji. To wszystko w ramach rodzinnego pikniku „Sokole Oko” z zakopiańskim Sokołem.

Już w najbliższą sobotę 17 sierpnia w Rabkolandzie odbędą się odjechane Mistrzostwach Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, czyli jednej z najbardziej oryginalnych dyscyplin, jakie widział świat. Już po raz 17. w rodzinnym parku rozrywki odbędzie się mierzenie balonów z gumy do życia. W tym roku podczas zawodów odbywać się będą również warsztaty słodkości a całą imprezę poprowadzi znany i lubiany Kabaret Śleboda.

Strona 1 z 83