czwartek, 18 październik 2018 20:51

Lipnica Murowana. 15 nowych komputerów dla uczniów

Napisała

Na wniosek Wójta Gminy Tomasza Gromali, Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Adam Ślusarczyk przekazał 15 zestawów komputerowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska informuje, że w gminach Małopolski prowadzona jest kampania informacyjna Rządowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Zgodnie z podpisanym Porozumieniem z Ministrem Środowiska Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zapewnia ekspertów referujących prezentację przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska, zawierającą podstawowe informacje o przyczynach złej jakości powietrza i wynikających z tego konsekwencjach dla zdrowia ludzi oraz o założeniach Programu „Czyste Powietrze” , w tym o zakresie pomocy jaka będzie udzielona osobom fizycznym, do których jest ona skierowana.

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Bochnia otrzymała 0,25 mln dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehablilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

środa, 17 październik 2018 15:05

Nowy Wiśnicz. Przebudowa drogi gminnej w ramach BO

Napisała

W ostatnim czasie została wykonana przebudowa drogi gminnej nr 580282 K “Stary Wiśnicz-Kobyle” – strona południowa, polegająca na wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

środa, 17 październik 2018 15:04

Łapanów. Plac zabaw w Zbydniowie otwarty!

Napisała

Dobiegły końca prace związane z realizacją zadania pn. „Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zbydniowie”.

środa, 17 październik 2018 14:59

Bochnia. Niepodległościowa Sztafeta Pływacka

Napisała

Bocheńska Pływalnia  im. Jana Kota w Bochni oraz Towarzystwo Sportowe PŁYWAK Bochnia zapraszają na Niepodległościową Sztafetę Pływacką 100 basenów na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, która odbędzie się 10 listopada br.

wtorek, 16 październik 2018 17:23

Bocheńskie vademecum wyborcze

Napisała

Zaledwie kilka dni dzieli nas od wyborów samorządowych, zaplanowanych na niedzielę 21 października. Głosowanie rozpocznie się o godz. 7:00 i zakończy o 21:00.

Kino Regis / Miejski Dom Kultury zapraszają 18 października, godz. 19.00 (czwartek) na kolejny odcinek cyklu "Wystawa na ekranie". Tematem projekcji będzie postać malarza - wizjonera, zaliczanego do grona prymitywistów niderlandzkich, ale jednak o specyficznym własnym stylu - Hieronima Boscha.

W bm. dokonano uroczystego otwarcia boiska sportowego w Lipnicy Górnej. Zaproszeni goście wraz z najmłodszymi uczniami szkoły dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, a ks. proboszcz poświęcił nowo wybudowany obiekt, aby dobrze służył przez długie lata i był miejscem hartowania ducha.

Strona 1 z 47

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA