poniedziałek, 22 październik 2018 11:51

Nowe siłownie w Woli Dębińskiej i Sufczynie

Napisał

W Gminie Dębno powstały dwie siłownie zewnętrzne współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Siłownie utworzono w Woli Dębińskiej oraz w Sufczynie.

poniedziałek, 22 październik 2018 11:09

Oficjalne wyniki wyborów w powiecie brzeskim [AKTUALIZACJA]

Napisał

Państwowa Komisja Wyborcza już podała wyniki wyborów we wszystkich gminach. Przedstawiamy oficjalne rezultaty.

piątek, 19 październik 2018 11:12

Brzesko: dotacje dla mieszkańców

Napisał

Gmina Brzesko pozyskała 1,7 miliona dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na montaż odnawialnych źródeł energii. Pieniądze te podzielone zostaną między wszystkich właścicieli gospodarstw domowych, którzy złożyli wnioski. Już niedługo będą mogli zamontować w swoich domach kolektory słoneczne, pompy ciepła i urządzenia fotowoltaiczne.

piątek, 19 październik 2018 11:10

Rusza budowa nowoczesnej hali sportowej w Dębnie

Napisał

W poniedziałek, 15 października uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy w regionie.

czwartek, 18 październik 2018 15:34

Brzesko: stypendia dla najlepszych

Napisał

17 października, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym uroczyście wręczono stypendia ufundowane przez burmistrza Brzeska Grzegorza Wawrykę dla najlepszych uczniów ze szkół z terenu gminy. W tym roku komisja stypendialna przyznała wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe, uhonorowano nimi 77 uczniów.

czwartek, 18 październik 2018 15:19

Gowin: "Pomożemy samorządowi Brzeska"

Napisał

W minioną środę w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, przewodniczącego Rady Nadzorczej Krakowskiego Parku Technologicznego Stanisława Bukowca oraz burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Zaprezentowano koncepcję współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego i samorządu Brzeska, której celem jest zagospodarowywanie trenów inwestycyjnych w gminie na potrzeby stref aktywności gospodarczej.

środa, 17 październik 2018 17:12

Przedwyborcza Debata o Brzesku. Co powiedzieli kandydaci?

Napisał

Jak zatrzymać w Brzesku młodych mieszkańców? Czy Okocimski Klub Sportowy może grać w 1. lidze? Czy zgodziłby się Pan na osiedlenie w Brzesku grupy uchodźców? Na między innymi takie pytania odpowiadali dwaj kandydaci na urząd Burmistrza Brzeska – Grzegorz Wawryka i Krzysztof Ojczyk.

środa, 17 październik 2018 12:27

Powstanie gminny park wypoczynku i rekreacji

Napisał

Już w najbliższych dniach samorząd Brzeska podpisze umowę o dofinansowanie pierwszego etapu budowy gminnego parku wypoczynku i rekreacji, jaki powstanie na terenie leżącym pomiędzy osiedlami Ogrodowa i Jagiełły. Gmina dostała na ten cel blisko 300 tysięcy złotych, projekt brał udział w konkursie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, a następnie pomyślnie przeszedł weryfikację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

14 października w Porębie Spytkowskiej już po raz ósmy odbył się Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. Organizatorem cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia było Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wraz ze świetlicą wiejską działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Słowa uznania należą się gospodyni przeglądu – kierownik świetlicy w Porębie Marii Karaś.

Strona 1 z 52

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA