piątek, 12 październik 2018 20:57

Brzesko: Debaty kandydatów na burmistrza nie będzie [AKTUALIZACJA]

Napisał

Niestety mieszkańcy Brzeska nie będą mogli usłyszeć tego, co mają do powiedzenia kandydaci na urząd burmistrza miasta. Dwóch z nich zrezygnowało z udziału, wymawiając się krótkim czasem deklaracji na decyzję, mimo, że na przygotowanie do debaty mieli… 5 dni.

Dzisiaj redakcja Głosu Brzeskiego otrzymała odpowiedzi na zaproszenie od Pana Sławomira Patera i Pana Tomasza Latochy, w którzy „po wzajemnym skonsultowaniu” (sic!) odmówili udziału w debacie. Sytuacja wzbudziła nasze najwyższe zdziwienie, zwłaszcza, że jeden z kandydatów we wcześniejszej rozmowie telefonicznej wyraził zgodę na udział w debacie.

Dwaj pozostali kandydaci, Pan Krzysztof Ojczyk i Pan Grzegorz Wawryka zgodzili się na rozmowę o problemach Brzeska, jego przyszłości i perspektywach.

Żałujemy, że Pan Sławomir Pater i Pan Tomasz Latocha wycofali się z debaty, zwłaszcza, że zapewnialiśmy, że zorganizowana będzie w sposób zapewniający swobodę wypowiedzi wszystkim kandydatom i zgodnie z przyjętymi normami. Debata miała się odbyć we wtorek, 16 października o godzinie 18.00. Chcieliśmy zaprosić na nią naszych kolegów i koleżanki z lokalnych mediów, transmitować ją on-line, a także udostępnić na stronie internetowej, do obejrzenia w późniejszym czasie. Tak, aby wszystko było maksymalnie transparentne i uczciwe.

W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, czy debata pomiędzy Panem Krzysztofem Ojczykiem i Panem Grzegorzem Wawryką zostanie zorganizowana. O ile oczywiście taką formułę kandydaci zaakceptują. Jesteśmy też otwarci na inne propozycje rozmowy o problemach Brzeska – bo ważne jest, żeby takie dyskusje prowadzić. Także od Panów Sławomira Patera i Tomasza Latochy, którym zaproponowana formuła nie odpowiadała.

Tomasz Stępień

Redaktor Naczelny

Głosu Brzeskiego

[AKTUALIZACJA]

Redakcja Głosu Brzeskiego zdecydowała się zorganizować debatę dwóch kandydatów, Krzysztofa Ojczyka i Grzegorza Wawryki. Jej zapis można oglądać tutaj

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.