Brzesko: Debaty kandydatów na burmistrza nie będzie [AKTUALIZACJA] Wyróżniony

piątek, 12 październik 2018 20:57

Niestety mieszkańcy Brzeska nie będą mogli usłyszeć tego, co mają do powiedzenia kandydaci na urząd burmistrza miasta. Dwóch z nich zrezygnowało z udziału, wymawiając się krótkim czasem deklaracji na decyzję, mimo, że na przygotowanie do debaty mieli… 5 dni.

Dzisiaj redakcja Głosu Brzeskiego otrzymała odpowiedzi na zaproszenie od Pana Sławomira Patera i Pana Tomasza Latochy, w którzy „po wzajemnym skonsultowaniu” (sic!) odmówili udziału w debacie. Sytuacja wzbudziła nasze najwyższe zdziwienie, zwłaszcza, że jeden z kandydatów we wcześniejszej rozmowie telefonicznej wyraził zgodę na udział w debacie.

Dwaj pozostali kandydaci, Pan Krzysztof Ojczyk i Pan Grzegorz Wawryka zgodzili się na rozmowę o problemach Brzeska, jego przyszłości i perspektywach.

Żałujemy, że Pan Sławomir Pater i Pan Tomasz Latocha wycofali się z debaty, zwłaszcza, że zapewnialiśmy, że zorganizowana będzie w sposób zapewniający swobodę wypowiedzi wszystkim kandydatom i zgodnie z przyjętymi normami. Debata miała się odbyć we wtorek, 16 października o godzinie 18.00. Chcieliśmy zaprosić na nią naszych kolegów i koleżanki z lokalnych mediów, transmitować ją on-line, a także udostępnić na stronie internetowej, do obejrzenia w późniejszym czasie. Tak, aby wszystko było maksymalnie transparentne i uczciwe.

W ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, czy debata pomiędzy Panem Krzysztofem Ojczykiem i Panem Grzegorzem Wawryką zostanie zorganizowana. O ile oczywiście taką formułę kandydaci zaakceptują. Jesteśmy też otwarci na inne propozycje rozmowy o problemach Brzeska – bo ważne jest, żeby takie dyskusje prowadzić. Także od Panów Sławomira Patera i Tomasza Latochy, którym zaproponowana formuła nie odpowiadała.

Tomasz Stępień

Redaktor Naczelny

Głosu Brzeskiego

[AKTUALIZACJA]

Redakcja Głosu Brzeskiego zdecydowała się zorganizować debatę dwóch kandydatów, Krzysztofa Ojczyka i Grzegorza Wawryki. Jej zapis można oglądać tutaj

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
(red)

(red)

Aktualizacja: środa, 17 październik 2018 17:35
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

4 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 16 październik 2018 10:02 napisane przez Obserwator

  A co jeśli któryś z tych Panów wygra, a większość w Radzie Miasta będzie miała Wspólnota Samorządowa? Też będą się bać porozmawiać z radnymi, żeby przekonać ich do swojego pomysłu?

 • Link do komentarza Kamila wtorek, 16 październik 2018 08:37 napisane przez Kamila

  A kto by chcial isc na ustawioną debate przez Wawryke. Przeciez to oczywiste jest ze pytania byly ustawione bo on byl pomyslodawca debaty.
  Takze glupio komentujecie a nie wiecie jaka jest prawda. Ale to predzej czy pozniej wyjdzie do opini publicznej i wtedy sie przekonacie.

 • Link do komentarza Maju niedziela, 14 październik 2018 23:28 napisane przez Maju

  Masakra?taki kandydat na burmistrza boi się rozmów . Teraz to głośno trzeba powiedzieć trzeba pomyśleć czy warto oddać głos na dwóch panów bojących sie rozmów?

 • Link do komentarza Leszek niedziela, 14 październik 2018 22:35 napisane przez Leszek

  I co Panowie się wystraszyli?

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA