czwartek, 15 listopad 2018 10:26

Brzesko: wynajęła dom 25-latkowi. Założył w nim… uprawę konopi indyjskich

Napisała
Brzesko: wynajęła dom 25-latkowi. Założył w nim… uprawę konopi indyjskich KPP Brzesko

Zdziwienie i zaskoczenie malowało się na twarzy właścicielki domu, która doglądając swojego dobytku znalazła w nim krzaki konopi indyjskich. Kobieta jakiś czas temu wynajęła dom młodemu mężczyźnie. Ten w piwnicach budynku założył sobie uprawę konopi indyjskich. Sprawa wyszła na jaw, kiedy zaniepokojona dużym poborem prądu kobieta weszła do środka i odkryła nielegalną uprawę.

W niedzielę w godzinach popołudniowych brzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie gminy Szczurowa odkryto nielegalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci na miejscu usłyszeli od właścicielki, że wynajmuje ona dom 25–latkowi. Podczas doglądania posesji stwierdziła nadmierny pobór prądu i to, że licznik cały czas się kręci, pomimo nieobecność domowników. Postanowiła wejść do środka i sprawdzić co się dzieje.

W piwnicy domu zamontowane były dodatkowe drzwi, których wcześniej nie było, a w środku paliło się światło. Po ich sforsowaniu kobieta odkryła w pomieszczeniu 45 krzaków konopi indyjskich o wysokości 30-40 centymetrów, posadzonych w doniczkach. W pomieszczeniu zamontowane były też lampy grzewcze wspomagające ich wzrost. Właścicielka nie zwlekając, o wszystkim powiadomiła policjantów, którzy zabezpieczyli nielegalną uprawę.

25-latek odpowie za uprawę konopi indyjskich, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Kraków

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.