środa, 09 styczeń 2019 15:00

Okocim: pijany 35-latek ukradł tablice rejestracyjne. Za złodziejem w pogoń rzucił się właściciel auta i… jego rodzina!

Napisała

Do policyjnego aresztu trafił 35-letni mężczyzna, który nietrzeźwy podjechał samochodem na teren jednej z prywatnych posesji w Okocimiu i z zaparkowanego tam pojazdu ukradł tablice rejestracyjne. Podczas kradzieży został zauważony przez właściciela samochodu i członków jego rodziny, którzy rzucili się w pościg za sprawcą ujmując go i przekazując w ręce policjantów.

Wczoraj, około godz. 19.20 dyżurny brzeskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży tablic rejestracyjnych z pojazdu zaparkowanego przy jednej z posesji w miejscowości Okocim. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że pokrzywdzony właściciel pojazdu widział, jak kierujący Volkswagenem Golfem podjeżdża na posesję, demontuje tablice z zaparkowanego samochodu, po czym odjeżdża, dlatego też wraz z krewnymi wsiadł do swojego auta i… zaczął go gonić.

35-latek porzucił nagle samochód i przez zarośla oraz zaspy śnieżne uciekał w głąb lasu. Goniący jednak nie odpuścili i ujęli go około 200 metrów od porzuconego auta. Tam też odnaleźli ich funkcjonariusze, którzy przejęli ujętego przez świadków mężczyznę. Po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że 35-latek ma około 2 promile.

Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież tablic rejestracyjnych, ale także za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

 

 

 

Źródło: KPP Brzesko

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.