piątek, 07 czerwiec 2019 09:36

Gnojnik. Odbyła się XVI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Napisał

5 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku odbyła się 16. edycja spartakiady dla osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy tegorocznej imprezy reprezentowali Warsztaty Terapii Zajęciowej z Siołkowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Łapanowa, Proszówek, Brzeska, Dzierżanowa, Zawady Uszewskiej, Tarnowa i Stróżów. W rywalizacjach udział brali również zawodnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Łysej Góry oraz z Domu Pomocy Społecznej z Brzeska.

Głównym celem spartakiady jest rehabilitacja społeczna osób z niepełnosprawnością, sportowa rywalizacja i najważniejsze, przeżywanie radości z uzyskania dobrych wyników. Poza rywalizacją dla uczestników najważniejsza jest wspólna integracja i zabawa.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej. W imieniu burmistrza Brzeska, Tomasza Latochy, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju, Barbara Kuczek przekazała uczestnikom spartakiady drobne upominki.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Inf.: UM BRzesko

fot: Paulina Miś-Wiewióra

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.