Pieniądze na wymianę kotłów trafiły do gminy Wyróżniony

piątek, 24 listopad 2017 15:57

W siedzibie delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Tarnowie burmistrz Brzeska podpisał umowę, na mocy której do gminy trafią pieniądze na wymianę kotłów w gospodarstwach domowych.

W pierwszej fazie realizacji projektu pieniądze na modernizację centralnego ogrzewania trafią do 120 rodzin, reszta chętnych trafiła na listę rezerwową. Ogółem gmina dostała prawie 1,7 miliona złotych dotacji. Dotację otrzymały wszystkie osoby, które w wyznaczonym terminie złożyły wnioski i spełniły warunki programu.

-Każdy chętny mógł dostać dofinansowanie w wysokości ośmiu tysięcy na wymianę kotła i sześciu tysięcy na wymianę instalacji. Moc kotła dla poszczególnych gospodarstw określana była przez audytora wyznaczonego przez Urząd Marszałkowski i dopasowana została do powierzchni domu i sposobu jego docieplenia. Głównym celem wymiany kotłów i modernizacji systemów centralnego ogrzewania jest poprawa jakości powietrza– wyjaśnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Ogółem wicemarszałek Stanisław Sorys podpisał umowy z 17 samorządami, które za pozyskane pieniądze finansować będą wymianę przestarzałych kotłów, remonty dróg, czy prace kanalizacyjne.

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA