poniedziałek, 17 czerwiec 2019 16:29

Brzesko. Laura owocem Flowers of Angels

Napisał

Ani burza, ani ulewny deszcz nie były w stanie pokrzyżować planów autorom pierwszego brzeskiego performanceu roku. Laura - tak nazwali postać stworzoną podczas działań pod hasłem Flowers of Angels w ramach Okocim Brzesko Festiwalu. Akcja artystyczna odbyła w niedzielę 16 czerwca o godzinie 16:00 przed Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym.

Na początek, po odsłonięciu białych płócien, publiczność zobaczyła rzeźby, przypominające korpusy kobiet. Wyznaczały one miejsce zdarzenia. W środku stanął stelaż, który w dalszej części zdarzeń był wypełniany i zdobiony, także przy pomocy kwiatów. W rezultacie autorzy stworzyli formę przestrzenną wyobrażającą kobietę ze skrzydłami. Modelowaniu towarzyszyła muzyka skomponowana i zarejestrowana przez jednego z pomysłodawców i wykonawców akcji Grzegorza Hajduka – autora muzyki elektronicznej i ilustracyjnej do filmów. Towarzyszyła mu florystyka Katarzyna Pacewicz-Pyrek. Nie ograniczała się ona jednak do tworzenia kompozycji  kwiatowych, ale aktywnie uczestniczyła w formowaniu struktury instalacji. Na razie Laura odpoczywa w Regionalnym Centrum w oczekiwaniu na inne wydarzenia z jej udziałem. Nie wykluczone, że pojawi się podczas jednej z kolejnych akcji o podobnym charakterze.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Fot. i inf.: Studio.pl

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.