3,5 mln zł. Budowa wodociągu na ostatniej prostej Wyróżniony

3,5 miliona złotych – tyle kosztować będzie budowa czwartego, ostatniego odcinka wodociągu w Porębie Spytkowskiej, w jej ramach powstanie ponad 13 kilometrów sieci, inwestycja zakończona zostanie w kwietniu 2019 roku. Połowę kosztów budowy pokryje dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wykonawcą inwestycji jest firma Lisiej Góry.

– Poręba to ostatnia miejscowość w gminie, w której jeszcze nie wszyscy mieszkańcy mają wodę, bardzo się cieszę, że mogę im przekazać dobrą wiadomość o tym, że ich kłopoty skończą się już wiosną 2019 roku. Wielkie słowa uznania należą się radnemu Stanisławowi Górze, który był jednym z inicjatorów budowy, od lat zabiegał o to, aby inwestycja się zaczęła i w kolejnych latach była finansowana. To on w trudnych sprawach negocjował z mieszkańcami – mówił w czasie symbolicznego wbicia łopaty na placu budowy burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Ze względu na ogrom inwestycji już na samym początku jej realizacji została ona podzielona na etapy. W pierwszym wybudowana została główna magistrala łącząca Brzesko z Porębą, warto przypomnieć, że pierwszy etap finansowany był tylko z pieniędzy z budżetu gminy. Kolejne dwa etapy polegały na rozbudowie sieci i przyłączaniu do niej kolejnych ulic i osiedli. Ogółem wybudowano 27 kilometrów sieci wodociągowej, w czwartym etapie budowy powstanie kolejnych 13 kilometrów.

Radny z Poręby, Stanisław Góra mówi, że budowa wodociągu w Porębie Spytkowskiej była bardzo trudna ze względu na teren wsi. Jest on bardzo zróżnicowany, stąd pojawiła się konieczność budowy przepompowni. –W imieniu mieszkańców chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do budowy wodociągu – burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, ale także naczelnikowi Bogdanowi Dobranowskiemu, Antoniemu Staszczykowi i kierownikowi Biura Funduszy Europejskich Rafałowi Najdale. Dziękuję także radnym, którzy nie szczędzili pieniędzy na to, aby inwestycja była realizowana – mówił radny.

Info/foto: UG Brzesko

Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA