poniedziałek, 04 listopad 2019 13:29

Aż chciałoby się pobawić! Zobacz, jak wygląda odnowiony Figloraj w Mokrzyskach

Napisał

Sołtys i Rada Sołecka Mokrzysk zasłużyli na wielkie słowa uznania za podjęcie prac przy remoncie i doposażeniu placu zabaw znajdującego się obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Do współpracy przy jego odnowieniu zaprosili oni kilkunastu wolontariuszy z koła gospodyń wiejskich, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Wsi Mokrzyska i tamtejszej OSP. Co ważne, dzięki staraniom sołtysa Kamila Trąby udało się pozyskać 6 tysięcy złotych z fundacji Can-Pack. Inicjatywę wsparli także wolontariusze, którzy wyłożyli z własnych kieszeni tysiąc złotych.

Dzięki przychylności burmistrza Brzeska Tomasza Latochy na terenie placu zabaw wykonane zostały alejki z kostki brukowej, wymienione zostało także jedno z urządzeń zabawowych. Całość prac kosztowała 24 tysiące złotych, z czego 17 tysięcy pochodziło z kasy Urzędu Miejskiego w Brzesku.

W czasie prac wymieniono starą piaskownicę, wyremontowano ławki i wymalowano pozostałe urządzenia. Pod kilkoma z nich zamontowane zostały gumowe maty, dzięki czemu plac stał się bardziej bezpieczny dla bawiących się na nim dzieci.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: UM Brzesko

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.