Czchów: zmagania w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Wyróżniony

Doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnością pokonania toru przeszkód na rowerze oraz wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy musieli się wykazać uczestnicy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanym na szczeblu gminnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. W komisji sędziowskiej nie zabrakło policjantów z brzeskiej drogówki, którzy czuwali nad przebiegiem całego turnieju. Chętnych, aby zmierzyć się z konkurencjami nie brakowało a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary.

Z roku na rok Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym cieszą się coraz większą popularnością a młodzież biorąca w nich udział wykazuje się ogromną wiedzą i znajomością przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Poziom wiedzy i umiejętności młodych ludzi, a także świadomości, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od każdego z nas jest naprawdę wysoki. Przekonali nas o tym wczoraj (11.04) uczestnicy turnieju. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie pojawiło się 9 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne z terenu gminy Czchów, Iwkowa i Gnojnik. Ich zadaniem było, w pierwszej kolejności, rozwiązanie testu dotyczącego zasad i przepisów ruchu drogowego. W kolejnych etapach turnieju uczestnicy musieli zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Musieli również wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy podejmując działania ratownicze podczas symulowanych wypadków drogowych. Komisja sędziowska, w składzie, której był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Tomasz Nosal, oceniła poszczególne konkurencje i wyłoniła zwycięzców. Nie do pokonania byli gimnazjaliści z Domosławic, którzy zajęli I miejsce. Tuż za nimi największą ilość punktów zdobyła młodzież z Czchowa, plasując się na II miejscu. III miejsce na podium zajęli uczniowie z Gnojnika. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody sportowe, dyplomy oraz puchary. Nagroda główna – rower trafił w ręce gimnazjalisty z Domosławic – Rafała Kiełbasy.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności. Przypominamy, że już niebawem, 26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbędą się eliminacje na szczeblu powiatowym. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Do jutra (13.04) można jeszcze zgłaszać drużyny, które są chętne do udziału w turnieju.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym idealnie wpisuje się w założenia akcji zainicjowanej przez MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, która zwraca uwagę młodych ludzi na kwestie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Info/foto: policja

Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA