środa, 18 kwiecień 2018 09:51

Regionalne spotkania kół gospodyń wiejskich

Napisał

Odbyły się drugie zajęcia w ramach 1. Regionalnych Spotkań Kół Gospodyń Wiejskich, będących częścią realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół projektu pn. Małopolska Szkoła Tradycji. Wydarzenie odbyło się 11 kwietnia w Domu Ludowym w Jadownikach.

Uczestniczki regionalnych spotkań tym razem zgłębiły wiedzę na temat folkloru muzycznego krakowiaków w regionie tarnowskim. Spotkanie prowadziła Monika Dudek – etnolog, regionalistka, animatorka kultury, tancerka i pieśniarka, kwalifikowana instruktorka tańca. Tańczy od 30 lat, a w swoich warsztatach korzysta z doświadczeń z pracy z ciałem i choreoterapii. Od 15 lat prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, pracuje najczęściej z kobietami i seniorami.

Spotkanie było również okazją do wzięcia udziału w debacie społecznej pn. „Bezpieczny senior”. Dyskusję na temat najbardziej nurtujących osoby starsze spraw, związanych m.in. z bezpieczeństwem w domach i na ulicy w aspekcie różnego rodzaju oszustw i kradzieży, prowadziła st. sierż. Monika Lis z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Info: UM Brzesko

Foto: MCK Sokół

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.