Fala zatruć w brzeskim szpitalu. Nie tylko pacjenci... Wyróżniony

Jak ujawniono wczorajszego dnia oraz w nocy z środy na czwartek w Brzeskim szpitalu doszło do zatrucia 28-miu osób. Objawy w postaci biegunki i wymiotów wystąpiły nie tylko u pacjentów szpitala, ale i personelu medycznego. O całej sprawie udało nam się porozmawiać z dyrektorem placówki - Adamem Smołuchą.

– W tej chwili nie ma już nowych przypadków i objawów zatruć. 28 osób miało te objawy wcześniej i u wszystkich już one ustąpiły. W tej chwili trwają zarówno w szpitalu, jak i w placówce sanepidu badania materiałów biologicznych, pobrane zostały m. in . próbki pokarmów z kuchni, wody w instalacjach – chcemy ustalić co mogło być przyczyną tych zatruć. Być może nie była też to ani woda, ani jedzenie, mogły to być także jakie wirusy będące w środowisku – tego nie wiemy na ten moment. Dodam jeszcze, że zatrucia te nie były na tyle poważne, by w trakcie wymiotów czy biegunek stwarzało to jakieś dodatkowe poważne ryzyko dla pacjentów, wszystko przebiegało raczej łagodnie. Zatrucie miało miejsce u pacjentów i personelu medycznego z różnych oddziałów – informuje dyrektor Smołucha.

Na astronie internetowej szpitala ukazała się też oficjalna informacja o całej sprawie:

"W dniu 1.08.2018r i w nocy z dnia 1.08.2018 na 2.08.2018, u niektórych pacjentów i osób z personelu wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego w postaci przejściowych wymiotów i biegunki.

Łącznie objawy zatrucia wystąpiły u 28 osób.

W dniu 2.08.2018 od godzin rannych do chwili obecnej nie stwierdzono nowych przypadków zachorowania.

Trwa ustalanie przyczyny zachorowania we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Brzesku.

Objawy zatrucia przebiegały u większości osób łagodnie i w żadnym z przypadków nie podejmowano innych działań medycznych poza ograniczeniami dietetycznymi.

Aktualnie z uwagi na to, że nie występują nowe zachorowania wszystkie planowe przyjęcia i zabiegi realizowane są na bieżąco".

Info: szpital Brzeski

 

Manuel Langer

Manuel Langer

Aktualizacja: czwartek, 02 sierpień 2018 13:52
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA