środa, 19 wrzesień 2018 13:43

Brzesko: zbierali pieniądze dla Weroniki

Napisał

W dniach 13-15 września w sklepach w Brzesku, Jadownikach, Sterkowcu, Szczepanowie i Mokrzyskach trwała kwesta, którą prowadzili zuchy i harcerze działający w Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego przy PSP nr 2 w Jadownikach. Zbiórkę ogłosił i przeprowadził Komitet Społeczny „Razem raźniej”, który dwa lata temu został utworzony właśnie w takim celu, by pilotować wszelkie akcje charytatywne prowadzone przez Szczep Czarny. W akcję zaangażowało się ponad 70-ciu harcerzy, którzy zostali podzieleni na dwu i trzyosobowe patrole i rozdzieleni w różne miejsca i pory dnia. Pieniądze zbierali do 22 puszek kwestarskich.

W najgorętszym momencie zbiórki, czyli w sobotnie przedpołudnie harcerskie patrole można było spotkać aż w 15 miejscach! Ostatecznie udało się zebrać kwotę 14.022 zł z czego 12.000 zł trafi na konto Weroniki. Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego po raz trzeci w ciągu roku wsparł dziewczynkę swoją zbiórką. W marcu przekazał jej kwotę 3000 zł, a w maju kwotę 6000 zł. Tym razem będzie to 12.000 zł. W sumie w bieżącym roku zuchy i harcerze z Jadownik, Sterkowca i Szczepanowa zrzeszeni w największym środowisku harcerskim w powiecie brzeskim, czyli Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego wsparli Weronikę kwotą 21.000 zł!

Organizatorzy zbiórki składają podziękowania kierownictwom sklepów, które pozwoliły zuchom i harcerzom na akcję na swoim terenie. Były to: Śnieżka, Inter Marche, Carefour Market, SPAR-y w Brzesku, Jadownikach i Mokrzyskach, wszystkie trzy brzeskie Biedronki, Alti, Groszek w Jadownikach, Hitpol w Szczepanowie i Delikatesy Centrum w Sterkowcu.

Info/foto: UM Brzesko, phm. Bartłomiej Turlej – komendant Hufca ZHP Brzesko oraz Szczepu Czarnego

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.