piątek, 21 wrzesień 2018 12:13

Zakończono remont szkoły w Sufczynie

Napisał

Początkiem września zakończono ostatni etap prac związanych z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, izolację stropów oraz ocieplenie ścian zewnętrznych.

- Kolejna szkoła w naszej gminie zmieniła się na lepsze - podkreśla wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. - W tej kadnecji udało nam się objąć remontem m.in. szkoły w Łoniowej, Biadolinach i właśnie w Sufczynie. Ponadto udało nam się pozyskać pieniądze na budowę nowoczesnej hali sportowej w Dębnie. W gminie Dębno budynki szkolne wprowadziliśmy na zupełnie inny poziom infrastrukturalny. Jednocześnie mamy ambitne plany na przyszłość.

Całkowity koszt modernizacji Szkoły Podstawowej w Sufczynie wyniósł ponad 680 tysięcy złotych. Jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ szkoła zyskała nie tylko nowy wygląd, ale także poprawiła się dzięki temu efektywność energetyczna budynku.

Info/foto: UG Dębno

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.