czwartek, 18 październik 2018 15:34

Brzesko: stypendia dla najlepszych

Napisał

17 października, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym uroczyście wręczono stypendia ufundowane przez burmistrza Brzeska Grzegorza Wawrykę dla najlepszych uczniów ze szkół z terenu gminy. W tym roku komisja stypendialna przyznała wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe, uhonorowano nimi 77 uczniów.

czwartek, 18 październik 2018 15:19

Gowin: "Pomożemy samorządowi Brzeska"

Napisał

W minioną środę w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, przewodniczącego Rady Nadzorczej Krakowskiego Parku Technologicznego Stanisława Bukowca oraz burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Zaprezentowano koncepcję współpracy Krakowskiego Parku Technologicznego i samorządu Brzeska, której celem jest zagospodarowywanie trenów inwestycyjnych w gminie na potrzeby stref aktywności gospodarczej.

środa, 17 październik 2018 17:12

Przedwyborcza Debata o Brzesku. Co powiedzieli kandydaci?

Napisał

Jak zatrzymać w Brzesku młodych mieszkańców? Czy Okocimski Klub Sportowy może grać w 1. lidze? Czy zgodziłby się Pan na osiedlenie w Brzesku grupy uchodźców? Na między innymi takie pytania odpowiadali dwaj kandydaci na urząd Burmistrza Brzeska – Grzegorz Wawryka i Krzysztof Ojczyk.

środa, 17 październik 2018 12:27

Powstanie gminny park wypoczynku i rekreacji

Napisał

Już w najbliższych dniach samorząd Brzeska podpisze umowę o dofinansowanie pierwszego etapu budowy gminnego parku wypoczynku i rekreacji, jaki powstanie na terenie leżącym pomiędzy osiedlami Ogrodowa i Jagiełły. Gmina dostała na ten cel blisko 300 tysięcy złotych, projekt brał udział w konkursie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”, a następnie pomyślnie przeszedł weryfikację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

14 października w Porębie Spytkowskiej już po raz ósmy odbył się Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. Organizatorem cieszącego się dużym zainteresowaniem wydarzenia było Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wraz ze świetlicą wiejską działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku. Słowa uznania należą się gospodyni przeglądu – kierownik świetlicy w Porębie Marii Karaś.

Zakończył się gruntowny remont drogi powiatowej wola Dębińska - Bielcza. To bardzo ważny szlak komunikacyjny. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu z budżetu państwa. Najważniejszem efektem tej przebudowy jest poszerzenie jezdni.Trasa łączy dwie gminy Dębno i Borzęcin.

wtorek, 16 październik 2018 12:10

Dębno: ponad 50 lat temu powiedzieli sobie "tak"

Napisał

7. oraz 14. października odbywały się uroczystości poświęcone małżeństwom, które obchodziły rocznicę długoletniego pożycia małżeńskiego.

Debata na urząd burmistrza miasta, organizowana przez redakcję Głosu Brzeskiego jednak się odbędzie. Zapraszamy do oglądania bezpośredniej relacji dzisiaj o 18.00. Można też będzie obejrzeć ją w późniejszym terminie - nagranie, będzie opublikowane na stronie glos24.pl.

poniedziałek, 15 październik 2018 16:07

Brzesko: jubileusz Złotych Godów

Napisał

27 par uroczyście świętowało jubileusze 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Ich rodziny i przyjaciół w siedzibie urzędu miejskiego przyjmowali burmistrz Grzegorz Wawryka, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Ojczyk, pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego oraz przewodniczący zarządów osiedli i sołtysi. Wszyscy jubilaci otrzymali kwiaty i upominki. Po oficjalnej części uroczystości wystąpili Krakowiacy Ziemi Brzeskiej oraz uczniowie ze szkoły muzycznej.

Strona 1 z 52

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA