poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:47

Brzesko w rankingu gmin

Napisał

W 2018 roku Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym już po raz ósmy przedstawił wyniki rankingu, w którym wyłaniane są najlepsze gminy pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:40

Borzęcin: promesa na odbudowę drogi "Wał Lewy"

Napisał

Gmina Borzęcin pozyskała promesę w wysokości 1 miliona 200 tysięcy złotych na odbudowę drogi "Wał Lewy" w Borzęcinie Górnym. To niezwykle ważne zadanie dla zabezpieczenia przeciwpowodziowego miejscowości, stanowiące kontynuację prowadzonych po powodzi 2010 roku prac, w wyniku którego nie tylko odbudowana zostanie droga, ale również wybudowane zostaną murki zaporowe zabezpieczające zarówno konstrukcję drogi przed uszkodzeniem w wyniku kolejnych wezbrań, jak również okoliczne zabudowania i posesje. W dniu 5 września br., po powzięciu informacji o przyznaniu promesy ogłoszono przetarg na realizację przedmiotowego zadania.

piątek, 14 wrzesień 2018 13:11

Brzesko: bezpieczniej dla uczniów

Napisał

Ponad 100 tysięcy złotych kosztowała budowa kilkudziesięciometrowego chodnika wraz z dodatkowym parkingiem przy budynku szkoły podstawowej nr 2 w Brzesku. Pieniądze na inwestycję w całości pochodziły z budżetu gminy, została ona wykonana w czasie minionych wakacji.

piątek, 14 wrzesień 2018 13:08

Dębno: pamiętali o ofiarach

Napisał

W Maszkienicach odbyły się obchody 79. rocznicy ku czci ofiar zbombardowanego pociągu pasażerskiego we wrześniu 1939 r. Przypomnijmy, że do tragedii pasażerów pociągu ewakuacyjnego doszło 4 września. Oczekujący przed semaforem w Maszkienicach pojazd został zbombardowany przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W wyniku ataku zginęło 50 osób, a wiele innych zostało rannych.

W jednym z mieszkań w Brzesku podczas wymiany piecyka gazowego doszło do wybuchu gazu. W zdarzeniu ucierpiał 68-letni mężczyzna, który podjął się tego zadania.

Gdyby wybory samorządowe odbyły się teraz, to fotel burmistrza Brzeska bez problemów po raz kolejny przypadłby urzędującemu włodarzowi miasta, Grzegorzowi Wawryce. Do rozstrzygnięcia konieczna byłaby jednak druga tura.

czwartek, 13 wrzesień 2018 12:47

Obchody 85-lecia Okocimskiego Klubu Sportowego

Napisał

W czwartek 6 września mięło 85 lat od zatwierdzenia przez ówczesnego wojewodę krakowskiego statutu Okocimskiego Klubu Narciarskiego, który w prostej linii był protoplastą dzisiejszego Okocimskiego Klubu Sportowego. W związku z tą rocznicą 16 września (najbliższa niedziela) OKS przygotował wydarzenie, które przypomni historię klubu, przybliży jego współczesność i przypomni o osobach, które na przestrzeni minionych 85 lat pracowały na jego rzecz.

Dobiegły końca prace związane z I etapem remontu boiska sportowego Victorii Bielcza. W dniu 4 września br. dokonano odbioru robót, których wykonawcą była firma ARTISPOL z Pełkini. To pierwszy etap realizacji inwestycji, która ma na celu kompleksową modernizację obiektu sportowego w tej miejscowości.

W niedzielę 9 września ok. godz. 15.00 policjanci z Brzeska zostali poinformowani o znalezieniu 2 sztuk pocisków z czasów II wojny światowej. Odkrycia dokonali grzybiarze spacerujący po kompleksie leśnym w miejscowości Mokrzyska.

Strona 1 z 47

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA