piątek, 21 wrzesień 2018 12:17

Gnojnik: poważna inwestycja drogowa

Napisał

Rozpoczęły się prace budowlane na drodze gminnej łączącej Uszew i Zawadę Uszewską. Modernizacja drogi wraz z budową chodnika kosztować będzie 2 mln zł. Należy się spodziewać drobnych utrudnień w ruchu, a planowany termin zakończenia prac to grudzień br.

piątek, 21 wrzesień 2018 12:13

Zakończono remont szkoły w Sufczynie

Napisał

Początkiem września zakończono ostatni etap prac związanych z termomodernizacją budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Sufczynie. Prace obejmowały wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, izolację stropów oraz ocieplenie ścian zewnętrznych.

środa, 19 wrzesień 2018 13:43

Brzesko: zbierali pieniądze dla Weroniki

Napisał

W dniach 13-15 września w sklepach w Brzesku, Jadownikach, Sterkowcu, Szczepanowie i Mokrzyskach trwała kwesta, którą prowadzili zuchy i harcerze działający w Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego przy PSP nr 2 w Jadownikach. Zbiórkę ogłosił i przeprowadził Komitet Społeczny „Razem raźniej”, który dwa lata temu został utworzony właśnie w takim celu, by pilotować wszelkie akcje charytatywne prowadzone przez Szczep Czarny. W akcję zaangażowało się ponad 70-ciu harcerzy, którzy zostali podzieleni na dwu i trzyosobowe patrole i rozdzieleni w różne miejsca i pory dnia. Pieniądze zbierali do 22 puszek kwestarskich.

środa, 19 wrzesień 2018 13:39

W Jasieniu inwestują

Napisał

W czasie tegorocznych wakacji, w miesiącach lipcu i sierpniu w szkole podstawowej w Jasieniu zostały wykonane prace remontowe polegające na rozbiórce stropodachu, przełożeniu słupów dachowych, usunięto także rysy i pęknięcia na ścianach zewnętrznych. Koszt prac wyniósł ponad 130 tysięcy złotych.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:47

Brzesko w rankingu gmin

Napisał

W 2018 roku Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym już po raz ósmy przedstawił wyniki rankingu, w którym wyłaniane są najlepsze gminy pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:40

Borzęcin: promesa na odbudowę drogi "Wał Lewy"

Napisał

Gmina Borzęcin pozyskała promesę w wysokości 1 miliona 200 tysięcy złotych na odbudowę drogi "Wał Lewy" w Borzęcinie Górnym. To niezwykle ważne zadanie dla zabezpieczenia przeciwpowodziowego miejscowości, stanowiące kontynuację prowadzonych po powodzi 2010 roku prac, w wyniku którego nie tylko odbudowana zostanie droga, ale również wybudowane zostaną murki zaporowe zabezpieczające zarówno konstrukcję drogi przed uszkodzeniem w wyniku kolejnych wezbrań, jak również okoliczne zabudowania i posesje. W dniu 5 września br., po powzięciu informacji o przyznaniu promesy ogłoszono przetarg na realizację przedmiotowego zadania.

piątek, 14 wrzesień 2018 13:11

Brzesko: bezpieczniej dla uczniów

Napisał

Ponad 100 tysięcy złotych kosztowała budowa kilkudziesięciometrowego chodnika wraz z dodatkowym parkingiem przy budynku szkoły podstawowej nr 2 w Brzesku. Pieniądze na inwestycję w całości pochodziły z budżetu gminy, została ona wykonana w czasie minionych wakacji.

piątek, 14 wrzesień 2018 13:08

Dębno: pamiętali o ofiarach

Napisał

W Maszkienicach odbyły się obchody 79. rocznicy ku czci ofiar zbombardowanego pociągu pasażerskiego we wrześniu 1939 r. Przypomnijmy, że do tragedii pasażerów pociągu ewakuacyjnego doszło 4 września. Oczekujący przed semaforem w Maszkienicach pojazd został zbombardowany przez niemieckie samoloty Luftwaffe. W wyniku ataku zginęło 50 osób, a wiele innych zostało rannych.

W jednym z mieszkań w Brzesku podczas wymiany piecyka gazowego doszło do wybuchu gazu. W zdarzeniu ucierpiał 68-letni mężczyzna, który podjął się tego zadania.

Strona 1 z 47

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA