czwartek, 22 listopad 2018 11:57

Dębno: radni zainaugurowali kadencję

Napisał

W poniedziałek w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy Dębno. Podczas posiedzenia ślubowanie złożył wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz nowo wybrani radni.

czwartek, 22 listopad 2018 11:54

Gnojnik: pierwsze obrady nowej Rady Gminy

Napisał

Dnia 20 listopada br. zainaugurowała prace Rada Gminy Gnojnik VIII kadencji. Podczas Sesji odbyło się wręczenie zaświadczeń o wyborze oraz ślubowanie nowo wybranych Radnych. Uroczyste ślubowanie złożył również Wójt Gminy Sławomir Paterek.

czwartek, 22 listopad 2018 11:52

Powiat Brzeski w kadencji 2018-2023

Napisał

W dniu 20 listopada 2018 r. podczas pierwszego posiedzenia nowej Rady Powiatu Brzeskiego Radni dokonali ślubowania, wybrali przewodniczącego Rady, wiceprzewodniczących oraz Zarząd Powiatu.

czwartek, 22 listopad 2018 11:40

Andrzej Potępa po raz trzeci został starostą

Napisał

20 listopada odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej rady powiatu. Radni odebrali zaświadczenia z rąk przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej Tomasza Filipa i złożyli ślubowanie. Kolejnym punktem programu obrad były wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady oraz starosty i jego zastępcy.

21 listopada o godz. 12 rozpoczęła się pierwsza sesja rady miasta w Brzesku. Nowi radni wybrali na niej przewodniczącego rady i jego zastępców oraz szefów komisji.

Sesję otworzyła radna seniorka Maria Kucia. Posiedzenie rozpoczęło się od odebrania zaświadczeń o wyborze na radnych i złożenia ślubowania przez nowych samorządowców, które wręczyła im przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Dorota Wąsik.

Na pierwszej sesji ślubowanie złożył też burmistrz elekt Tomasz Latocha, któremu tuż po tym gratulacje złożyli przedstawiciele wszystkich klubów radnych, stowarzyszeń przedsiębiorców i przedstawiciel seniorów oraz ks. prałat Władysław Pasiut. Wszyscy dziękowali też przy okazji ustępującemu burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce, którego pracę oceniano bardzo pozytywnie. Przedstawiciel klubu PiS, konkurent nowego burmistrza, Sławomir Pater, przy okazji gratulacji, przypomniał o składanych przez nowego włodarza obietnicach rozwinięcia Brzeska, zwłaszcza pod kontem zwiększenia ilości miejsc pracy.

- Kiedy byłem małym chłopcem nie marzyłem, że kiedyś będę mógł pełnić tak zaszczytną funkcję – powiedział po odebraniu łańcucha prezydenckiego i symbolicznego klucza do miasta wzruszony Tomasz Latocha, przypominając swoją strategię, dziękując tym, którzy na niego zagłosowali i zapowiadając pracę nad zdobyciem zaufania tych, którzy nie udzielili mu poparcia. Słowa podziękowania i wiązankę kwiatów otrzymała też obecna na sali żona nowego włodarza Brzeska, Magdalena. – Brzesko nie ma barw partyjnych – podkreślił Latocha, zapraszając do współpracy wszystkich radnych i konkurentów w wyborach.

Gratulacje nowemu burmistrzowie złożył nowemu burmistrzowi ustępujący ze stanowiska po 11 latrach pracy dla miasta dotychczasowy burmistrz Grzegorz Wawryka, który podziękował za współpracę radnym, pracownikom Urzędu Miasta oraz dyrektorom gminnych instytucji.

W sesji udział wzięli też byli burmistrzowie Brzeska: Lech Pikula i Jan Musiał oraz starosta brzeski Andrzej Potępa.

W wyborach na przewodniczącego rady miasta zgłoszono dwie kandydatury. Leszek Klimek ze Wspólnoty Samorządowej, zgłosił Marię Kądziołkę, a przedstawiciel PiS, Adam Kwaśnik zaproponował Marka Górskiego. Warto przypomnieć, że PiS w radzie miasta ma 8 z 21 mandatów, 6 mandatów ma komitet byłego burmistrza Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego, 5 – Brzesko Odnowa, a 2 - komitet Mieszkańcy Zasługują na Więcej. W tajnym głosowaniu, nad którego przebiegiem czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Ewa Chmielarz-Żwawa, Franciszek Brzyk i Karol Mróz, który otrzymał mandat w miejsce obejmującego stanowisko burmistrza Tomasza Latochy, wybrano na przewodniczącą rady Marię Kądziołkę. Zagłosowało na nią 12 radnych. 8 głosów otrzymał kandydat PiS, a jeden głos był nieważny.

W programie sesji zaplanowano też wybór wiceprzewodniczących oraz szefów komisji rady miejskiej w Brzesku.

Więcej informacji jutro na naszym portalu.

 

 

Tragiczne wieści z powiatu brzeskiego. W miejscowości Sterkowiec pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Brzesku doczekał się modernizacji. Dzięki funduszom pozyskanym od lokalnych samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możliwe było odnowienie elewacji obiektu.

Od wielu lat Publiczna Szkoła w Porębie Spytkowskiej jest organizatorem imprez szachowych skierowanych do dzieci i młodzieży z gminy Brzesko. Aby godnie uczcić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 14 listopada zorganizowany został Niepodległościowy Turniej Szachowy pod patronatem burmistrza Brzeska.

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku uzyskały II miejsce w konkursie „zaŚpiewaj i Ty Niepodległej!” zorganizowanym przez Wojewodę Małopolskiego oraz Kopalnię Soli „Wieliczka”. Partnerem Konkursu był Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie.

Strona 1 z 57
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA