Miejski Ośrodek, Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wspólnie z Chrzanowskim Stowarzyszeniem Folklorystycznym organizuje coroczny konkurs o zasięgu miejsko-gminnym i wystawę pokonkursową związaną z tradycjami i obrzędami regionu – Krakowiaków Zachodnich. Celem konkursu jest wspieranie rozwoju twórczości oraz rozwijanie zainteresowań kulturą ludową wśród najmłodszych, a także utrwalanie ponadczasowych tradycji ludowych.

W dniu 15 listopada br. odbyło się spotkanie dotyczące omówienia opracowania wielowariantowej koncepcji budowy dróg gminnych. Zaprezentowano trzy warianty przebiegu dróg, przedstawiono aktualne natężenie ruchu na obecnych drogach oraz prognozowane na rok 2025 na poszerzonej sieci.

Nie wiele brakowało, a wczorajszy pożar śmieci w pustostanie w Libiążu (powiat chrzanowski) mógł zakończyć się tragicznie. W zadymionym budynku spał bezdomny mężczyzna. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, udało się go uratować.

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie będzie realizował projekt pod nazwą „Przebudowa dwóch odcinków DP 1045K: ul. Pułaskiego i Lipcowej w Trzebini – zapewniających bezpośrednie połączenie z SAG w Trzebini”.

22 listopada br. o godz. 18.00,  w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy członków i sympatyków Fotoklubu "Fotografia dla wolności. Fotografia dla niepodległości" w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W całym regionie ruszyła rekrutacja chętnych do udziału w programie Małopolski Tele-Anioł dedykowanego samotnym i przewlekle chorym pacjentom. Uczestnicy projektu zostaną objęci zdalną opieką medyczną i w łatwy sposób będą mogli skontaktować się z fachowcami czuwającymi nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem.

piątek, 16 listopad 2018 14:13

Libiąż: poznajesz ten telefon?

Napisała

11 listopada do Komisariatu Policji w Libiążu uczciwy znalazca przyniósł telefon HTC z ramką koloru biało-niebieską odnaleziony w Libiążu przy ul. 11 Listopada.

środa, 14 listopad 2018 14:45

Noc z książką w chrzanowskiej bibliotece

Napisała

W najbliższy piątek (16.11)  Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na nocne wydarzenie, czyli "Noc z książką" o wszystkomówiącym tytule: „Osobliwy Dom Pani Peregrine”. Imprezę przewidziano dla uczniów 3. najstarszych klas szkół podstawowych.

wtorek, 13 listopad 2018 14:01

Forum Regionalne w Chrzanowie - zaproszenie

Napisała

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na II Forum Regionalne, które odbędzie się 15-16 listopada. W czwartek prelegenci wystąpią w murach chrzanowskiej książnicy, a w piątek  na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. Uczestnicy mogą zgłaszać się jeszcze do 14 listopada br. w bibliotece.

Strona 1 z 48
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA